Zloděj odcizil dvě drahá kola

Zabezpečte si svůj majetek.

Policisté z obvodního oddělení Řevnice přijali trestní oznámení o odcizení dvou kol v celkové hodnotě za více než 150 tisíc korun. V této souvislosti se policisté obrací na svědky, zda si někdo nevšiml nějaké podezřelé osoby.

Podle dosavadního šetření dosud neznámý pachatel dne 19. ledna, v době od 00:30 do 7:30 hodin, překonal bez poškození oplocení pozemku rodinného domu v ulici Francouzská v Dobřichovicích, kde ze zahradního domku po vypáčení dveří odcizil jedno silniční a jedno horské kolo.

Škoda na odcizených kolech byla předběžně vyčíslena na 155 tisíc korun a na poškození dveří okolo 2 tisíc korun.

Ve věci policisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání dvou trestných činů, a to krádeže a porušování domovní svobody, za což pachateli v případě dopadení a odsouzení hrozí trest odnětím svobody na jeden rok až pět let.

Jízdní kola jsou pro zloděje dobrým artiklem, který mohou dobře zpeněžit. Apelujeme proto na jejich vlastníky, aby si i je řádně zabezpečili před odcizením. Kolo zamykejte i na pozemku, v kůlně, garáži či v jiných prostorách, kde je parkujete. Bytelným zámkem připoutejte kolo k pevnému předmětu, a to současně za rám a alespoň přední kolo (zadní se hůře demontuje). Můžete také nechat kolo zapsat do registru kol a opatřit příslušnou nálepkou, což může řadu zlodějů odradit.

 

por. Bc. Michaela Richterová
tisková mluvčí
P ČR Středočeského kraje
24. ledna 2022

Autor příspěvku: Oddělení tisku a prevence

Subscribe
Upozornit na
guest

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments