Zloděj bude asi zahradníkem

Pomozte při dopadení pachatele.

Dne 10. srpna 2020 bylo oznámeno na policejní služebnu obvodního oddělení Řevnice poškozeným devětapadesátiletý mužem odcizení věcí z kůlny u rodinného domu.

Neznámý pachatel v časovém rozmezí od 19.00 hodin dne 9. srpna 2020 do 07.20 hodin následujícího dne vnikl v obci Dobřichovice v Krajníkově ulici nezajištěnými vrátky na pozemek rodinného domu. Následně pachatel z odemčené kůlny na tomto pozemku odcizil převážně zahradnické nářadí, jehož škoda byla předběžně vyčíslena na částku 43 000,-Kč. Jednalo se o křovinořez značky Honda v hodnotě 11 000,-Kč a motorovou pilu, fukar listí, plotostřih a plotostřih na tyči vše nářadí značky STIHL v hodnotě 8 000,-Kč za jeden kus.

Policisté po pachateli pátrají a případ prošetřují jako podezření z trestného činu krádeže.

Policie vyzývá občany, kteří se v inkriminovaném čase se v obci Dobřichovice v Krajníkově ulici  pohybovali a mohli zaznamenat podezřelou osobu, aby poskytli informace na nejbližší policejní služebnu nebo na linku 158 a svými poznatky dopomoci při dopadení pachatele.

Policisté upozorňují občany,  aby si i na svých pozemcích zabezpečili před krádeží svůj majetek, jako jsou například jízdní kola a koloběžky, zahradní nábytek, elektronika, zahradní náčiní, grily a jiné věci, a to i přestože je mají v prostorách za oplocením u svých rodinných domů na svém území. Tyto věci je třeba mít v kůlně, v garáži nebo pod přístřeškem  pod uzamčením nebo upevněné, neboť drzost pachatelů nezná mezí a je nevyzpytatelná. Jedině preventivním zabezpečením může každý  předejít krádežím a ochránit si svůj majetek před nenechavci, kteří  odcizením věcí získávají nezákonně finanční prostředky. 

Občané, neopomínejte si na svých pozemních zabezpečit i svá vozidla a ani zde v nich neponechávejte žádné doklady, finanční hotovosti a cennosti.

nprap. Jana Šteinerová
tisková mluvčí
P ČR  Kladno
11. srpna 2020

Autor příspěvku: Oddělení tisku a prevence

Oddělení tisku a prevence
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments