Ze tří nákladních vozidel odcizil elektrobaterie na naftu

Celková škoda byla vyčíslena na devadesát tisíc korun.

Policisté z obvodního oddělení Hostivice šetří případ krádeže elektrobaterií a nafty ze tří nákladních vozidel, která se nacházela v oploceném areálu v ulici Hlavní v Jinočanech.

Podle dosavadního šetření neznámý pachatel, v době od odpoledních dvou hodin 13. prosince do ranní půl osmé 14. prosince, poškodil visací zámek na vstupní bráně areálu, čímž si sjednal přístup na pozemek a tam celkem ze tří nákladních vozidel, typů sypače a sklápěčky, odcizil 6 elektrobaterií v hodnotě přesahující 40 tisíc korun. Následně u těchto vozů vytvořil díry do palivových nádrží, z nichž odčerpal celkem 220 litrů nafty v hodnotě okolo 8 tisíc korun. Nakonec ještě odcizil autobaterii ze silničního válce.
Tímto jednáním způsobil škodu ve výši 90 tisíc korun.

Ve věci policisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu krádeže, za což pachateli v případě dopadení a odsouzení hrozí až dvouletý pobyt za mřížemi.

Aby se podařilo pachatele vypátrat a zadržet, přivítali by policisté jakékoliv informace od případných svědků, kteří spatřili na výše uvedeném místě a v inkriminovanou dobu podezřelou osobu či osoby. Všechny důležité poznatky mohou občané sdělit osobně na obvodní oddělení policie Hostivice, nebo mohou kontaktovat zpracovatele případu na telefonním čísle 974 882 750 nebo 602 306 452. Samozřejmě je možné využít i bezplatnou linku 158.

 

por. Bc. Michaela Richterová
tisková mluvčí
P ČR Středočeského kraje
15. prosince 2021

Autor příspěvku: Oddělení tisku a prevence

Subscribe
Upozornit na
guest

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments