Ze stavebních buněk mizí nářadí

Policisté přijali dvě oznámení.

Policisté z obvodních oddělení Libčice a Řevnice se zabývají případy vloupání do stavebních buněk, z nichž byla odcizena nářadí v celkové hodnotě za téměř 400 tisíc korun.

První oznámení přijali policisté z Libčic v pondělí 19. července v sedm hodin ráno, kdy poškozený uvedl, že se někdo během víkendu vloupal do stavební buňky v katastrálním území obce Malé Číčovice. Neznámý pachatel po násilném odstranění zámku a petlice vnikl do rozestavěného domu, kde poté ze stavební buňky odcizil různé druhy nářadí v odhadované výši 270 tisíc korun.

Tentýž den v jednu hodinu odpoledne přijali řevničtí policisté od poškozeného muže oznámení o krádeži elektrocentrály a patnácti kusů zářivek, které neznámý pachatel odcizil po překonání zámku plechových dveří stavební buňky. V tomto případě byla způsobena škoda okolo 125 tisíc korun.

Ve věci byly zahájeny úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu krádeže, za což mohou být pachatelé v případě dopadení potrestáni až na 5 let odnětím svobody.

por. Bc. Michaela Richterová
tisková mluvčí
P ČR Praha venkov-západ
20. července 2021

Autor příspěvku: Oddělení tisku a prevence

Subscribe
Upozornit na
guest

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments