Zákrok proti nebezpečnému pachateli

Jako opravdový zákrok vypadalo cvičení policistů našeho územního odboru, které proběhlo dne 19. září 2017 v objektu čp. 1009 naproti nádraží ČD v Černošice – Mokropsy, který nyní čeká na rozsáhlou rekonstrukci. O termínu konání celého výcviku byly krátce před jeho začátkem informovány pouze složky IZS a vedení města Černošice. V rámci pravidelných služebních příprav jsou policisté proškolováni a vycvičeni tak, aby případný ostrý zásah na místě byl co nejefektivnější. To znamená, aby policisté v co nejkratší době dokázali vyhodnotit situaci, zneškodnit útočníka, zároveň eliminovat případná rizika jeho útoku a účinně ochránit zúčastněné osoby. V průběhu těchto cvičení mají policisté možnost vyzkoušet si zákrok v různých podmínkách a situacích. Taktická stránka samotných cvičení je určena pouze pro potřeby policie a není určena k prezentaci veřejnosti.

V rámci stanoveného scénáře celého cvičení, zaútočil ozbrojený pachatel na vedení a zaměstnance v budově fiktivní firmy. Na linku 158 byla jedním ze zaměstnanců oznámena střelba a na místo byly operačním důstojníkem okamžitě vyslány nejbližší policejní hlídky, které v tu dobu vykonávaly standartní službu.  Po 8 minutách od oznámení byla na místě první hlídka, která poté společně s další hlídkou zmapovala celou situaci, obsadila a vymezila nebezpečný prostor a následně zneškodnila ozbrojeného útočníka. Po dobu zákroku byli policisté vyzbrojeni cvičnými zbraněmi.

Vedení územního odboru vyhodnotilo celé cvičení jako úspěšné a rádo by touto cestou vyjádřilo poděkování majiteli objektu Ing. Vlčkovi za zapůjčení budovy pro účely výcviku. Zároveň děkujeme za pochopení všem spoluobčanům, kterých se celá akce mohla nějakým způsobem dotknout, neboť vzhledem k bezpečnosti byl po dobu výcviku omezen provoz v Nádražní ulici.

Autor příspěvku: Oddělení tisku a prevence

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments