Zadržení přímo při „vaření“

PRAHA VENKOV-ZÁPAD – Z nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy byli obviněni dva muži.

Kriminalisté z Prahy venkov-západ společně se středočeskou zásahovou jednotkou zadrželi dva muže pro drogovou trestnou činnost. Oba se podíleli na výrobě a distribuci metamfetaminu ve větším rozsahu, hotový „výrobek“ pak putoval stálým „zákazníkům“.

Komisařka služby kriminální policie a vyšetřování zahájila trestní stíhání proti dvěma mužům, ve věku 38 a 52 let, které obvinila ze spáchání zvlášť závažného zločinu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy. Této trestné činnosti se dopustili tím, že minimálně od roku 2018 do doby jejich zadržení, tj. na počátku prosince, opakovaně vyráběli metamfetamin v blíže nezjištěném množství, avšak se jednalo o nejméně 1 kilogram, který dále distribuovali několika desítkám osob z Prahy a jejího okolí. Poslední „vaření“ pervitinu jim „překazili“ kriminalisté, kteří si pro muže přišli v době, kdy už výrobu této drogy téměř dokončovali.

Při domovních prohlídkách několika objektů kriminalisté zajistili kompletní laboratorní soustavu, tzv. varnu, více než tři desítky lahviček s efedrinem, několik krabic s obsahem bílého prášku o celkových hmotnostech okolo 2 kg, tašku s bílými tabletami o váze 10 kg, větší množství chemikálií a další věci potřebné pro výrobu metamfetaminu, jako jsou hrnce, pekáče, špachtle, skleněné baňky různých velikostí, několik laboratorních teploměrů, plotýnkový vařič a digitální váhy. Kromě toho zajistili několik plastových sáčků s rychlozipem, z nichž některé byly naplněné bílou krystalickou látkou, dále pak finanční hotovost ve výši několika desítek tisíc korun a marihuanu o váze do 5 kg.

Obviněným hrozí za zvlášť závažný zločin nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy v případě odsouzení trest odnětím svobody na dva roky až deset let, přičemž 38letý muž je stíhán na svobodě, zatímco 52letý vazebně, neboť byl již v minulosti pro drogovou trestnou činnost dvakrát odsouzen.

 

por. Bc. Michaela Richterová

Subscribe
Upozornit na
guest

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments