Zabezpečte si svůj bytový dům

Zloděj vykradl sklepní kóje.

Policisté Obvodního oddělení Libčice prošetřují krádeže ve sklepních kójích v obci Horoměřice, ke kterým došlo v noci z pondělí 3. srpna 2020 na úterý 4. srpna 2020. Neznámý pachatel ve Velvarské ulici poškodil vstupní dveře u dvou vchodů bytového domu a následně ze sklepních prostor (dvou sklepních kójí) odcizil elektrické nářadí, obuv a dvě jízdní kola. Celkem byla škoda na odcizených věcech vyčíslena na 42.550,- Kč. Poškozením vchodových dveří a na zámcích sklepních kójí způsobil zloděj škodu, která nebyla zatím určena.

Dalším šetřením na místě policisté navíc zjistili, že došlo k vypáčení vchodových dveří i v domu v ulici T. G. Masaryka, kde však nebylo nic odcizeno.

Případ je prošetřován jako přečin krádeže a přečin porušování domovní svobody a pachateli hrozí trest odnětí svobody na šest měsíců až tři roky.

Aby se podařilo pachatele vypátrat a následně zadržet, přivítali by policisté jakékoliv informace od svědků, kteří spatřili v okolí výše uvedené nemovitosti v inkriminovanou dobu podezřelé osoby. Všechny důležité poznatky mohou občané sdělit osobně na Obvodní oddělení policie Libčice, nebo mohou kontaktovat vyšetřovatele případu na telefonním čísle 966 400. Samozřejmě je možné využít i bezplatnou linku 158.

Děkujeme za spolupráci.

___________________________________________________

Rady, jak předejít krádežím ze společných prostor domu:

  • Sklepní kóje, suterénní prostory i balkony mějte řádně zabezpečeny vhodnými dveřmi (nejlépe plné, venkovní, z pevných materiálů) s pevnými zabezpečovacími klikami a kvalitními bezpečnostními zamykacími systémy.
  • Přístupovou cestu k těmto prostorám vždy zamykejte.
  • V místnosti, která slouží jako úschovna kol, zabudujte stojan, nebo jiný systém zajištění, ke kterému se budou kola a další vybavení napevno připevňovat.
  • Máte-li ve skladovacích prostorech okna, je třeba je opatřit mechanickými zábranami, jako jsou mříže, nebo uzamykatelné okenice.
  • Domluvte se se všemi obyvateli domu na řádném uzamykání všech vstupních dveří do domu a nevpouštějte do objektu cizí osoby.

 

nprap. Michaela Nováková
tisková mluvčí
P ČR  Kladno
5. srpna 2020

Autor příspěvku: Oddělení tisku a prevence

Subscribe
Upozornit na
guest

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments