Zabezpečte si svá jízdní kola

V pondělí 26. června 2017 v obci Dolany, v ulici U Parku, vnikl pachatel neuzamčenou brankou na pozemek rodinného domu, kde pod přístřeškem přestřihl lankový zámek, kterým k sobě byly uzamčeny čtyři kola, které následně odcizil. Jednalo se o dvě dětská kola značky Rock Machine oranžovo modré barvy a modré barvy, dámské kolo zn. Kellys Clea světle modré barvy a pánské kolo značky Kellys Exquisite šedo bílé barvy. Majitelům byla způsobena škoda ve výši 21.000,- Kč.

K druhému případu došlo ve stejný den v obci Tachlovice, v ulici Sportovní, kde pachatel z volně přístupné garáže u rodinného domu odcizil pánské horské jízdní kolo zn Giant v hodnotě 50.000,- Kč.

Co dělat, nechcete-li přijít o své jízdní kolo?

· Při odstavení jízdního kola na ulici použijte vždy bezpečnostní zámek a snažte se kolo připoutat k pevnému bodu (zábradlí, sloup, bezpečnostní stojan), jste-li ve společnosti dalších cyklistů, dávejte přednost fyzické přítomnosti jednoho z vás u odstavených, zabezpečených kol. 

· Jestliže ukládáte jízdní kolo ve společných prostorách domu, kde bydlíte, dbejte na uzavírání vstupních dveří do objektu a stálé uzamčení společných prostor, i uzamčení v nich uložených kol. Pořiďte si společných bezpečnostní stojan nebo bezpečnostní systém pro zajištěný samotného jízdního kola. Obdobné zásady uplatňujte při ukládání kol na balkonech, ve sklepích a sklepních kójích. Nepodceňujte zabezpečení všech stavebních otvorů, zejména dveří a oken. 

· Poznamenejte si výrobní číslo bicyklu, barevné provedení, nápisy a vybavení. 

· Dojde-li přes veškerá bezpečnostní opatření ke krádeži jízdního kola, neprodleně ji ohlaste. Neváhejte použít linku 158, snížíte tím náskok pachatele a jeho šanci, že zůstane nevypátrán. 

Autor příspěvku: Oddělení tisku a prevence

Subscribe
Upozornit na
guest

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments