Z terasy zmizely sochy

Pomozte je vypátrat a dopadnout pachatele.

V sobotu 4. července 2020 se na policisty Obvodního oddělení Mníšek pod Brdy obrátila jednapadesátiletá žena z Prahy, aby oznámila, že jí byly v obci Čisovice odcizeny sochy, které měla umístěny na terase své rekreační chaty.

Ke krádeži došlo v době mezi 20. hodinou dne 16. června 2020 až 12. hodinou 28. června 2020, kdy zatím nezjištěný pachatel nejprve překonal oplocení pozemku u nemovitosti a následně z volně přístupné terasy zcizil sochu z šedobílého pískovce (Dvojitý portrét) o výšce 70 cm, vážící 120 kg. Dále si odnesl sochu z umělého kamene/štuku (Chlapec s rybou) cca 80 cm vysokou o hmotnosti 80 kg a dále sádrovou sochu s šedým nátěrem (Sedící žena) vysokou cca 30 cm. Celkem byla škoda vyčíslena na 71.500,- Kč.

Skutek je prošetřován jako přečin krádeže a přečin porušování domovní svobody a pachateli hrozí trest odnětí svobody na jeden rok až pět let.

Aby se podařilo zloděje vypátrat a následně zadržet, přivítali by policisté jakékoliv informace od svědků, kteří spatřili v okolí výše uvedené rekreační chaty  v inkriminovanou dobu  podezřelé osoby, nebo podezřelé vozidlo. Všechny důležité poznatky mohou občané sdělit osobně na Obvodní oddělení policie Mníšek pod Brdy, nebo mohou kontaktovat vyšetřovatele případu na telefonním čísle 974 882 720. Samozřejmě je možné využít i bezplatnou linku 158.

Také je velice pravděpodobné, že se pachatel pokusí prodat odcizené sochy na některé burze, či osloví sběratele umění jiným způsobem. Upozorňujeme proto možné kupce, aby řádně prověřovali původ kupovaného zboží a pokud by poznali na přiložených fotografiích odcizené sochy, aby ihned kontaktovali Policii ČR.

Děkujeme za spolupráci.

nprap. Michaela Nováková
tisková mluvčí
P ČR  Kladno
7. července 2020

Autor příspěvku: Oddělení tisku a prevence

Subscribe
Upozornit na
guest

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments