Z neuzamčené garáže pachatel odcizil skútr

Mějte své věci řádně zabezpečené.

Policisté z obvodního oddělení Libčice šetří případ krádeže skútru, který odcizil neznámý pachatel z garáže u rodinného domu v Roztokách v ulici Zaorálkova.

Podle dosavadního šetření dosud nezjištěný pachatel, v době od 1. do 5. února, vstoupil odemčenou brankou na pozemek rodinného domu, kde z neuzamčené garáže odcizil červený skútr značky Piaggio v hodnotě za 50 tisíc korun.

Ve věci policisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu krádeže, za což pachateli v případě dopadení a odsouzení hrozí až dva roky za mřížemi.

Policie vyzývá občany, pokud ve výše uvedené době v obci Roztoky spatřili na pozemku pohybující se podezřelou osobu, aby své poznatky poskytli na nejbližší policejní služebnu nebo na linku 158.

Policisté upozorňují občany, aby si i na svých pozemcích zabezpečili před krádeží svůj majetek, jako jsou například jízdní kola, koloběžky, motocykly, zahradní nábytek, elektronika, zahradní náčiní, grily a jiné věci, a to i přestože je mají v prostorách za oplocením u svých rodinných domů na svém území. Tyto věci je třeba mít v kůlně, v garáži nebo pod přístřeškem pod uzamčením nebo upevněné, neboť drzost pachatelů nezná mezí a je nevyzpytatelná. Jedině preventivním zabezpečením může každý předejít krádežím a ochránit si svůj majetek před nenechavci, kteří odcizením věcí získávají nezákonně finanční prostředky. 

 

por. Bc. Michaela Richterová
tisková mluvčí
P ČR Středočeského kraje
9. února 2022

Autor příspěvku: Oddělení tisku a prevence

Subscribe
Upozornit na
guest

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments