Z kůlny zloděj odcizil dvě horská kola

PRAHA VENKOV – ZÁPAD – Nevšimli jste si někoho podezřelého?

Policisté z obvodního oddělení Libčice šetří případ vloupání do kůlny, z níž neznámý pachatel odcizil dvě horská kola v celkové hodnotě okolo 20 tisíc korun.

Podle dosavadního šetření dosud nezjištěný pachatel vnikl, v době od večerní půl osmé 10. února do ranní šesté hodiny následujícího dne, na volně přístupný pozemek domu v ulici Na Pánské v Roztokách, kde se vloupal po uražení petlice zámku do samostatně stojící kůlny. Z té poté odcizil 2 horská kola.

Ve věci policisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu krádeže, za což zloději v případě dopadení a odsouzení hrozí až dvouletý pobyt za mřížemi.

Policie vyzývá občany, pokud ve výše uvedené době v ulici Na Pánské v Roztokách spatřili na pozemku pohybující se podezřelou osobu, aby své poznatky poskytli na nejbližší policejní služebnu nebo na linku 158.

Policisté upozorňují občany, aby si i na svých pozemcích zabezpečili před krádeží svůj majetek, jako jsou například jízdní kola, koloběžky, motocykly, zahradní nábytek, elektronika, nářadí, zahradní náčiní, grily a jiné věci, a to i přestože je mají v prostorách za oplocením u svých rodinných domů na svém území. Tyto věci je třeba mít v kůlně, v garáži nebo pod přístřeškem pod uzamčením nebo upevněné, neboť drzost pachatelů nezná mezí a je nevyzpytatelná. Jedině preventivním zabezpečením může každý předejít krádežím a ochránit si svůj majetek před nenechavci, kteří odcizením věcí získávají nezákonně finanční prostředky. 

 

por. Bc. Michaela Richterová

Autor příspěvku: Oddělení tisku a prevence

Subscribe
Upozornit na
guest

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments