Výsledky SPEED MARATHONU ve Středočeském kraji

Celou středu 21. dubna věnovali policisté kontrolám rychlosti

Jak jsme vás již informovali, proběhla včera 21. dubna, celoevropská dopravně bezpečnostní akce SPEED MARATHON, která je každoročně zaměřená na dodržování maximální povolené rychlosti na našich silnicích i dálnicích. Policisté měřili rychlost po celé republice, tedy i ve Středočeském kraji na předem vytipovaných a stanovených místech, která jsme předem zveřejnili na našich stránkách. O místech měření rozhodli sami občané České republiky, široká veřejnost měla možnost navrhnout Policii České republiky místa, která považuje za riziková.

V rámci Středočeského kraje se do akce zapojilo 91 policistů na veřejností vybraných místech, kde celou středu měřili policisté rychlost. Cílem nejenom této dopravní akce je především snížit dopravní nehodovost a zvýšit bezpečnost na středočeských silnicích a dálnicích.

Při včerejší dopravní akci policisté zkontrolovali celkem 779 řidičů a jejich vozidel, kdy bylo zjištěno 433 přestupků. Celkem 371 řidičů překročilo maximální povolenou rychlost. Například jeden řidič nedaleko Mladé Boleslavi jel v úseku kde je nejvyšší povolená rychlost 70 km/h, rychlostí 121 km/h. Dalším hříšníkem byl například řidič dodávky, kterému policisté v obci naměřili 77 km/h, kdy následně řidič předložil policistům pokutový blok za stejně vysoké překročení rychlosti z téhož dne.

Středočeští policisté tak během čtyřiadvaceti hodin zjistili celkem 433 přestupků a udělili 344 blokových pokut v celkové výši 213 tisíc Kč.
Jeden řidič usedl za volant pod vlivem alkoholu. U devíti řidičů policisté zjistili, že řídili nepřipoutaní a osm jich používalo za jízdy mobilní telefon.

V obdobných dopravně bezpečnostních akcích republikového nebo krajského formátu budeme pokračovat po celý rok a i nadále jim věnovat vysokou důležitost a pozornost.

Například v pondělí 19. dubna se středočeští policisté taktéž zaměřili na kontroly dodržování stanovené rychlosti jízdy, a to konkrétně na dálnici D1 a D10. V uvedený čas na několika stanovištích dálničního tělesa zjistili, že celkem 21 řidičů překročilo maximální povolenou rychlost, kdy jim policisté na místě uložili blokovou pokutu. Tři řidiči usedli za volant, aniž by se řádně připoutali bezpečnostními pásy a sedm řidičů za jízdy telefonovalo. Právě překročení maximální povolené rychlosti a nevěnování se řízení např. z důvodu, kdy řidič za jízdy telefonuje s mobilním telefonem v ruce, jsou nejčastějšími příčinami dopravních nehod nebo havárií.

kpt. Mgr. Pavel Truxa
tiskový mluvčí
22. dubna 2021

Autor příspěvku: Oddělení tisku a prevence

Subscribe
Upozornit na
guest

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments