Vloupání do sklepů v obci Dobřichovice

Dosud neznámý pachatel v době od 29.04. 2018 od 17: 00 hodin do 30. 04. 2018 do 10:00 hodin vnikl do garážových prostor bytového domu v ulici Anežky České, v obci Dobřichovice, kde vypáčil dveře do dvou sklepů. Zde odcizil nářadí, jízdní kolo a alkohol, dále vylomil zámek společné kočárkárny, kde odcizil jízdní kolo. Svým jednáním způsobil škodu na odcizených věcech v hodnotě 25.150,- Kč a na poškození 35.800,- Kč.
Pachateli nyní hrozí obvinění z přečinu Krádež, přečinu Porušování domovní svobody a přečinu Poškození cizí věci, za které může strávit až tři roky za mřížemi.

Rady, jak předejít krádežím ze společných prostor domu:

* Sklepní kóje, suterénní prostory i balkony mějte řádně zabezpečeny vhodnými dveřmi (nejlépe plné, venkovní, z pevných materiálů) s pevnými zabezpečovacími klikami a kvalitními bezpečnostními zamykacími systémy.
* Přístupovou cestu k těmto prostorám vždy zamykejte.
* V místnosti, která slouží jako úschovna kol, zabudujte stojan, nebo jiný systém zajištění, ke kterému se budou kola a další vybavení napevno připevňovat.
* Máte-li ve skladovacích prostorech okna, je třeba je opatřit mechanickými zábranami, jako jsou mříže, nebo uzamykatelné okenice.
* Domluvte se se všemi obyvateli domu na řádném uzamykání všech vstupních dveří do domu a nevpouštějte do objektu cizí osoby.

Autor příspěvku: Oddělení tisku a prevence

Oddělení tisku a prevence
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments