Vloupání do přepravních kontejnerů

Pachatel odcizil motorovou pilu a poškodil sprejem kontejnery.

Policisté obvodního oddělení Libčice přijali oznámení o poškozených kontejnerech včetně vloupání v katastrálním území obce Roztoky u Prahy.

Neznámý pachatel v době od 4. do 6. května 2020 posprejoval u jednoho nákladního kontejneru železnou stěnu a poté u druhého nákladního kontejneru opět sprejem znehodnotil stěnu vytvořenou z textilní plachty. Na těchto kontejnerech vytvořil nápisy různých velikostí, čímž vznikla škoda ve výši 14 500,-Kč. Následně vnikl do čtrnácti nákladních kontejnerů a poškodil sedmnáct visacích zámků v hodnotě 3 400,-Kč. Dále vnikl do nákladního vozidla, které bylo zaparkováno mezi kontejnery. V těchto prostorách odcizil ještě motorovou pilu značky Husqvarna. Svým protiprávním jednáním pachatel způsobil majiteli škodu, která byla celkem vyčíslena na částku 21 900,-Kč.

Policisté případ prošetřují jako podezření z trestného činu poškození cizí věci a po pachateli pátrají. Nyní mu hrozí za tento skutek maximální trest odnětí svobody ve výši 8 let, neboť se činu dopustil v době vyhlášeného nouzového stavu.

Aby se podařilo pachatele dopadnout, přivítali by policisté informace od případných svědků této události,  kteří v inkriminovaném čase mohli spatřit podezřelou osobu pohybující se u nákladních kontejnerů v obci Roztoky u Prahy.  Poznatky, které by vedly k odhalení totožnosti pachatele, který kontejnery poškodil sdělte na nejbližší policejní služebnu nebo na linku 158.

nprap. Jana Šteinerová
tisková mluvčí
P ČR  Kladno
15. května 2020

Autor příspěvku: Oddělení tisku a prevence

Subscribe
Upozornit na
guest

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments