Vloupal se do auta pro nářadí

Nevšimli jste si někoho podezřelého?

Policisté z obvodního oddělení Libčice šetří případ vloupání do automobilu, z něhož bylo odcizeno nářadí v hodnotě za více než 100 tisíc korun.

Podle dosavadního šetření se neznámý pachatel, v době od sedmnácti hodin 7. ledna do ranních devíti hodin 8. ledna, vloupal do vozidla VW Transporter, které bylo odstavené v ulici Pod Hájem v Libčicích nad Vltavou. Nejprve nejspíš rozbil okno pravé přední části dvoukřídlých dveří, čímž si sjednal přístup dovnitř a poté odcizil několik lisů, bourací kladivo, aku flexu, aku šroubovák, aku vrtačku, laser apod.

Celková škoda byla předběžně vyčíslena na 150 tisíc korun, přičemž téměř 110 tisíc byla škoda na odcizených věcech.

Ve věci policisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu krádeže, za což pachateli v případě dopadení a odsouzení hrozí až dvouletý pobyt za mřížemi.

Aby se podařilo pachatele vypátrat a následně zadržet, přivítali by policisté jakékoliv informace od svědků, kteří spatřili na výše uvedeném místě a v inkriminovanou dobu podezřelou osobu. Všechny důležité poznatky mohou občané sdělit osobně na obvodní oddělení policie Libčice nad Vltavou, nebo mohou kontaktovat zpracovatele případu na telefonním čísle 974 866 400. Samozřejmě je možné využít i bezplatnou linku 158.

 

por. Bc. Michaela Richterová
tisková mluvčí
P ČR Středočeského kraje
11. ledna 2022

Subscribe
Upozornit na
guest

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments