Taktické cvičení složek IZS v Mníšku pod Brdy

Policisté z územního odboru se v dopoledních hodinách letošního 3. října zúčastnili rozsáhlého taktického cvičení zásahu složek integrovaného záchranného systému při mimořádné události.

Do taktického cvičení, které bylo zahájeno v 10:00 hodin, se zapojil Hasičský záchranný sbor Středočeského kraje ve spolupráci s územním odborem Praha venkov-ZÁPAD Policií České republiky, Zdravotnickou záchrannou službou Středočeského kraje, Záchrannou službou ASČR PZ, městem Mníšek pod Brdy a odborem životního prostředí ORP Černošice.

Pro důkladné procvičení společného zásahu složek IZS,  jehož námětem byl výbuch s následným požárem v prostoru drtící linky s únikem nebezpečných látek, v jehož důsledku dojde ke smrtelným, těžkým i lehkým zraněním více osob, byl zvolen areál společnosti UVR a.s. Mníšek pod Brdy.

Policisté si tak měli možnost procvičit součinnost s ostatními složkami IZS a úkoly při zajištění objektu k zamezení vstupu nepovolaných osob, provádění evakuace osob z budovy, identifikace zraněných, ohledání místa události, jakož i zajištění perimetru místa společného zásahu složek IZS.

Bližší informace k taktickému cvičení naleznete na webových stránkách HZS Středočeského kraje zde:

https://www.hzscr.cz/clanek/slozky-izs-procvicovaly-zasah-u-pozaru-s-vyskytem-nebezpecne-latky.aspx

 

Autor příspěvku: Oddělení tisku a prevence

Oddělení tisku a prevence
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments