Středočeští policisté o víkendu řešili téměř pět set přestupků překročení povolené rychlosti

KRAJ – Během uplynulého víkendu se středočeští policisté zaměřili na kontroly dodržování rychlosti na našich silnicích.

V rámci vyhlášeného nouzového stavu kontrolují policisté dodržování veškerých vládních nařízení. Vzhledem k tomu, že i v současné situaci přibývá neukázněných řidičů, kteří nerespektují platné předpisy a překračují maximální povolenou rychlost, museli se středočeští policisté zaměřit právě na tyto řidiče, aby zajistili bezpečnost na našich silnicích.

Od pátku 3. dubna do neděle 5. dubna 2020 středočeští policisté kontrolovali dodržování povolené rychlosti jízdy, a to jak na stanovištích se stacionární radary, tak i s radary umístěnými ve služebních vozidlech, ale i s využitím vozidel v civilním provedení. Celkem v těchto třech dnech policisté strávili kontrolami mnoho desítek hodin.

Policisté na středočeských silnicích v obci, mimo obec, ale i na dálnicích zaevidovali celkem 486 přestupků, které se týkaly překročení povolené rychlosti. Z toho 219 případů bylo vyřešeno na místě blokovou pokutou, kdy bylo dohromady na pokutách vybráno 180.800 Kč. Jednání zbylých 267 řidičů bude řešeno ve správním řízení. Nejvíce hříšníků policisté zaznamenali na Benešovsku, Kolínsku, Rakovnicku a Nymbursku a středočeských dálnicích, kdy se jednalo o desítky případů.

Rekordmanem v bezohledné a rychlé jízdě se stal řidič osobního vozidla značky Škoda Fabia na Nymbursku, kdy řidič v úseku, kde je povolená rychlost max. 90 km/h jel celých 158 km/h, čímž řidič překročil povolenou rychlost o 68 km za hodinu. Na pomyslném druhém místě je řidič BMW, kdy policisté Dálničního oddělení Rudná v sobotních odpoledních hodinách zaevidovali přestupek spočívající v překročení rychlosti v úseku, kde byla přechodnou úpravou v úseku 18.km dálnice D5 ve směru na Plzeň omezena rychlost na 80 km/h. Naměřená rychlost vozidla BMW byla 146 km/h.  Jako třetí největší prohřešek a přestupek policisté zaevidovali řidiče BMW, který jel na dálnici D1  rychlostí 195 km/h. Všichni tito řidiči jsou podezřelí z přestupku dle § 125c/1f2 zákona č. 361/2000 Sb. o provozu na pozemních komunikacích, kdy se jedná o překročení nejvyšší dovolené rychlosti v obci o 40 km/h a více nebo mimo obec o 50 km/h a více.

Na středočeských silnicích a dálnicích řešili dopravní policisté za první tři měsíce roku 2020 celkem  2 951 dopravních nehod, při kterých bylo těžce zraněno 26 osob a celkem 17 osob při dopravní nehodě zemřelo.

Policisté v kontrolách nepolevují ani ve všední dny. Vzhledem k blížícím se velikonočním svátkům a prodlouženému víkendu, bychom rádi touto cestou apelovali na všechny řidiče, aby dodržovali předpisy a neohrožovali svou riskantní jízdou sebe ani ostatní účastníky silničního provozu. V kontrolách na středočeských silnicích a dálnicích nebudeme ani v budoucnu polevovat, naopak budou i nadále velmi intenzivní.

por. Ing. Bc. Barbora Schneeweissová
tisková mluvčí
9. dubna 2020

Subscribe
Upozornit na
guest

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments