Středočeští policisté kontrolovali nákladní vozidla

Během tří denní akce policisté zkontrolovali 301 vozidel

Od středy 14. října do pátku 16. října se středočeští policisté v rámci vyhlášené dopravně bezpečnostní akce zaměřili na důkladnou kontrolu dodržování povinností při provozování silniční nákladní dopravy, ale neopomněli ani kontrolu osobních vozidel.

Desítky policistů, kteří byli do akce zapojeni, kontrolovaly zejména dodržování sociálních předpisů tj. kontrola doby odpočinku řidičů, doby řízení, bezpečnostních přestávek, manipulace s kontrolními zařízeními, dále se policisté zaměřili na kontrolu přepravy nebezpečných věcí podle dohody ADR, kontrolu technického stavu vozidel, správné zabezpečení převáženého nákladu a kontrolu hmotnosti nákladních vozidel.

Policisté se ale nesoustředili pouze na nákladní vozidla, ale kontrolovali i osobní vozidla a jejich řidiče, kde pozornost věnovali především dodržování maximální povolené rychlosti, současně se hlídky zaměřily na pátrání po osobách, věcech, odcizených vozidlech a problematiku ilegální migrace.

Do dopravně bezpečnostní akce bylo nasazeno celkem 60 dopravních policistů, kteří na určených stanovištích zkontrolovali 301 nákladních i osobních vozidel. Dohromady policisté zjistili 58 přestupků, v jednom případě nebyla dodržena maximální povolená rychlost, ve dvou případech řidiči nepoužili bezpečnostní pás, jeden řidič usedl za volant bez řidičského oprávnění a devět z nich jelo ve vozidle v nevyhovujícím technickém stavu.

U pět řidičů nákladních vozidel bylo zjištěno překročení hmotnosti vozidla což bylo vyřízeno blokovou pokutou v celkové výši přes 40 tisíc korun. Velmi pozitivně můžeme zhodnotit fakt, že ani jeden z 301 řidičů neusedl za volant pod vlivem alkoholu nebo jiných omamných a psychotropních látek.

V podobných dopravně bezpečnostních akcích budeme i nadále pokračovat.

kpt. Mgr. Pavel Truxa
tiskový mluvčí
20. října 2020

Subscribe
Upozornit na
guest

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments