Statenice – Dopravní policisté zkontrolovali více jak 200 vozidel

Dopravně bezpečnostní akce, zaměřená na kontrolu technického stavu vozidel, na požívání alkoholu a jiných návykových látek před a během jízdy, na pátrání po hledaných osobách, věcech a odcizených vozidlech, probíhala dne 21. března od 17:00 hodin do 02:00 hodin, s úplnou uzávěrou na silnici II/240 Statenice – Černý Vůl, za účasti čtrnácti dopravních policistů.

Policisté zkontrolovali více jak 220 vozidel. Z toho bylo šestadvaceti řidičům uložena pokuta v blokovém řízení, čtyři byli oznámeni do správního řízení. Dva řidiči byli pod vlivem alkoholu a u jednoho bylo zjištěno požití návykové látky. V ostatních případech se jednalo převážně o porušení jízdy bez bezpečnostních pásů a nevyhovující technický stav vozidel.

Policie neustále apeluje na řidiče, aby za volant usedali vždy odpočatí a při jízdě se plně věnovali řízení. Každý řidič by si měl uvědomit, že alkohol a ani jiné omamné a psychotropní látky za volant nepatří. Řidiči pod vlivem návykových látek jsou v silničním provozu velmi nebezpeční sami sobě, ale i ostatním účastníkům silničního provozu. Všichni řidiči nedodržováním předpisů silničního provozu a agresivní a nebezpečnou jízdou ohrožují nejen své zdraví, ale především zdraví a životy všech účastníků silničního provozu.

Autor příspěvku: Oddělení tisku a prevence

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments