Se dvěma promile sedl za volant

Alkohol za volant opravdu nepatří!

Policie neustále upozorňuje řidiče, že alkohol a ani jiné návykové látky za volant nepatří. Jízda pod vlivem těchto návykových látek je velmi riskantní a nebezpečná. Pouze dodržováním předpisů silničního provozu, bezpečnou jízdou a vzájemnou ohleduplností můžeme snížit počet dopravních nehod na pozemních komunikacích. Tito řidiči jsou nebezpeční a svým protiprávním jednáním ohrožují především zdraví a životy ostatních nevinných účastníků silničního provozu.

Policisté z obvodního oddělení Řevnice při výkonu služby zastavili v pátek 11. prosince před večerní devátou hodinou osobní vozidlo VW Passat v Dobřichovicích v ulici Palackého. Řidič byl ztotožněn jako 25letý muž. Následně byl vyzván k dechové zkoušce ke zjištění přítomnosti alkoholu v dechu, kdy přístroj naměřil pozitivní výsledek s hodnotou přes dvě promile.

Pětadvacetiletý muž je nyní podezřelý z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky.

Většina z nás ví, že řídit pod vlivem alkoholu je trestuhodné. 

Řidič, který některou návykovou látku užil, může mít:

  • potíže v udržení pozornosti a soustředění se na řízení,
  • unáhlené reakce,
  • narušenou psychomotorickou koordinaci,
  • tendence k rychlé, agresivní jízdě a riskování,
  • časté je také vybočování z jízdního pruhu a ze silnice, vlnkovitá jízda a kolize ve velké rychlosti

Mějte na paměti, že ALKOHOL ZA VOLANT NEPATŘÍ!

Pokud víte, že se z místa oslavy, večírku nebo z pohostinství budete muset dopravit autem, raději vytvořte skupinku přátel, ve které zůstane vždy jeden, který alkohol nepožije a spolehlivě Vás rozveze domů. Pokud se nikdo nechce „obětovat“, využijte noční spoje městské nebo meziměstské hromadné dopravy nebo si objednejte taxi.

Za volant vozu neusedejte ani druhý den po oslavě, vypili-li jste větší množství alkoholu. Ačkoli se budete cítit neovlivněni alkoholem a naprosto schopni bezpečně řídit, myslete na tak zvaný zbytkový alkohol. Navíc ve stavu tak zvané kocoviny, kdy alkohol z krve již vymizel, je schopnost řízení značně zhoršená. Vhodné je pořídit si spolehlivý detektor alkoholu v dechu.

por. Bc. Michaela Richterová
tisková mluvčí
P ČR Praha venkov-západ
14. prosince 2020

Autor příspěvku: Oddělení tisku a prevence

Subscribe
Upozornit na
guest

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments