S dětmi na Autíčkovém vandru

PRAHA VENKOV- ZÁPAD – Policisté z Územního odboru Praha venkov – Západ dne 8. června zkoušeli děti na Náplavce v Libčicích nad Vltavou

K setkání policistů z Územního odboru Praha venkov – Západ s malými dětmi došlo v krásném prostředí Náplavky v Libčicích nad Vltavou. Místní  volnočasové Centrum Malina pořádalo, jako každoročně, akci s názvem Autíčkový vandr. Letošní rok byl však povýšen o edukaci dopravní výchovy dětí, ale i účast policistů.

V komunitním centru Fara Libčice se setkaly nejen libčické děti, ale i děti ze širokého okolí. V zahradních prostorách fary proběhla dopravní výuka zábavnou formou a děti si při té příležitosti vyrobily svůj policejní zastavovací terč. Poté se vydaly na cestu vedoucí na Náplavku, kde je čekali policisté, kteří s dětmi ověřili, zda se značky naučily. Policejní preventistka cíleně pletla názvy nejčastěji používaných dopravních značek a děti hlasováním prostřednictvím zastavovacích terčů ukazovaly, jak dobře se značky naučily. Bylo zcela zřejmé, že děti na faře dávaly pozor, značky správně pojmenovaly a věděly, co znamenají. Za jejich dovednosti jim policisté vydali dětské řidičské průkazy a děti dostaly i malou odměnu v podobě omalovánek a pexes s dopravní tematikou, a reflexní prvky v podobě nálepek, pásek a plyšáků. Jako bonus si děti mohly vyzkoušet balistické vesty, přilby a policejní pokrývky hlavy, a prohlédnout si policejní vozidla, což se dětem velice líbilo. Svou cestu zakončily v místním Stánku u řeky.

Atmosféra tohoto setkání byla pro všechny uvolněná, přátelská a ničím nerušená. Vážíme si zpětné vazby rodičů dětí, kteří udávali pozitivní ohlasy k pořádané akci  s oceněním toho, co vše se děti naučily a měly pozitivní zážitky s policií.  Těšíme na další spolupráci s Centrem Malina a setkání s dětmi.

 

por. Mgr. Mgr. Anna Štisová, MBA

Územní odbor Praha venkov – Západ

16. června 2022

Post Author: Anna Štisová

Subscribe
Upozornit na
guest

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments