Řidičů porušujících zákaz řízení přibývá

Během posledního týdne se policisté během výkonu své služby několikrát setkali s řidiči, kterým byl vysloven zákaz řízení všech motorových vozidel a kteří ho tento zákaz porušují. Těmto řidičům hrozí v případě odsouzení až dvouletý pobyt za mřížemi.

Dne 27. srpna 2017 v obci Velké Přílepy, v ulici Statenická, zastavila policejní hlídka motocykl, jehož řidič byl vyzván k předložení předepsaných dokladů potřebných k řízení a provozu vozidla. Následnou lustrací bylo ale zjištěno, že tento řidič má vysloven platný zákaz řízení pro všechny skupiny motorových vozidel až do měsíce října 2018.

Téhož dne v nočních hodinách si policejní hlídka všimla u železničního přejezdu v obci Chrášťany projíždějícího motocyklu značky HONDA SJ AF 32 a za uvedeným motocyklem se rozjela. Předpisovým způsobem motocykl zastavila v ulici Plzeňská. Po výzvě řidiče k předložení dokladů řidič sdělil, že u sebe žádné doklady nemá. Provedenou lustrací ale bylo zjištěno, že se jedná o jednatřicetiletého muže, který má Okresním soudem Praha – Západ vysloven zákaz řízení všech motorových vozidel až do června 2019. Ještě ten den mu bylo sděleno podezření z přečinu Maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání.

K dalším dvěma podobným případům došlo následující den kolem poledne, kdy hlídka dopravního inspektorátu zastavila z důvodu porušení dopravního značení – přikázaný směr jízdy vpravo na křižovatce ulic Chýňská  a Plzeňská v obci Chrášťany osobní vozidlo, jehož řidič, po výzvě k předložení dokladů, předložil ustřihnutý občanský průkaz a sdělil, že řidičský průkaz nevlastní, jelikož mu byl odebrán a vysloven zákaz řízení všech motorových vozidel.

Poslední řidič, kterému byl vysloven zákaz řízení všech motorových vozidel, byl zastaven policejní hlídkou v obci Hostivice, kdy řídil osobní automobil značky HONDA CIVIC. Hlídka u řidiče provedla zkoušku na přítomnost alkoholu, která vyšla s negativním výsledkem. Zároveň mu byl také proveden test na přítomnost drog v těle, který vyšel pozitivně. Tento řidič se kromě přečinu Maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání dopustil také přečinu Ohrožení pod vlivem návykové látky.

Autor příspěvku: Oddělení tisku a prevence

Subscribe
Upozornit na
guest

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments