První hodina parkování na náměstí zdarma

Parkování na náměstí zdarma

S prvním únorovým dnem dochází i ke změně parkovacího systému v centru Mníšku. Rada města Mníšek pod Brdy schválila změnu režimu parkování na náměstí F. X. Svobody, která jistě potěší všechny občany i obchodníky na náměstí.

Lidem vadilo, že musí platit i za krátkou zastávku na náměstí, když chtějí využít místních obchodů a služeb. Za spravedlivější považovali platit jen za delší stání. Nově tedy bude první hodina zdarma, další je pak zpoplatněna částkou 10 Kč. Maximální doba parkování bude i nadále omezena na 2 hodiny. Stávající parkovací automaty ani jejich rozmístění se nemění. I jejich obsluha zůstává stejně jednoduchá, jen s malou změnou:

Řidič přijede a bez vhození mince si vezme lístek s časem příjezdu,  který ho opravňuje k jedné hodině bezplatného parkování, a umístí  ho viditelně za čelní sklo auta. Pokud bude chtít parkovat déle než hodinu, vhodí do automatu  10 Kč. Na lístku pak bude 1 hodina zdarma + 1 hodina placená.

Za 10 Kč tedy může řidič parkovat max. 2 hodiny. Kontrolu parkovacích lístků bude i nadále provádět Městská policie Mníšek pod Brdy. Žádný systém není ideální, tento se nově snaží vyjít vstříc přání obyvatel Mníšku pod Brdy i blízkého okolí a zároveň minimalizovat dlouhodobé stání v centru našeho města.

Post Author: obec Mníšek pod Brdy

Subscribe
Upozornit na
guest

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments