Prokazovala se zfalšovaným vysokoškolským diplomem

PRAHA VENKOV-ZÁPAD – Kriminalisté obvinili ženu ze dvou zločinů.

Kriminalisté z Prahy-západ po téměř dvou a půl letech prověřování, zjišťování veškerých skutečností a získávání důkazů ohledně padělání vysokoškolského diplomu ukončili celý případ obviněním ženy. Ta pro získání pozic učitelky a ředitelky základní školy uváděla nepravdivé údaje o svém nejvyšším dosaženém vzdělání.

Vyšetřovatel z oddělení hospodářské kriminality zahájil proti 59leté ženě trestní stíhání a obvinil ji ze spáchání dvou zločinů, a to z podvodu a padělání a pozměnění veřejné listiny.

Těchto trestných činů se dopustila tím, že v období od roku 2007 do půlky roku 2020, ve snaze získat pracovní místa učitelky a poté i ředitelky na základní škole, vědomě uváděla nepravdivé údaje o svém nejvyšším dosaženém vzdělání a odborné kvalifikaci. Pro získání výše zmiňovaných pozic předkládala padělaný vysokoškolský diplom, který používala jako pravý, ačkoliv nikdy nebyla absolventkou magisterského studijního programu oborů uvedených na diplomu na dané vysoké škole. Obviněná tedy dlouhodobě předkládala svým zaměstnavatelům jednoznačný padělek vysokoškolského diplomu, díky kterému neoprávněně získala zaměstnání a pobírala mzdu.

Tímto jednáním, za celou dobu působení jako učitelka a ředitelka základní školy, způsobila škodu v řádech několika miliónů korun českých.

Devětapadesátileté ženě hrozí v případě pravomocného odsouzení trest odnětím svobody až na 8 let.

Spisový materiál s návrhem na podání obžaloby byl již předán státnímu zástupci Okresního státního zastupitelství pro Prahu-západ.

 

por. Bc. Michaela Richterová
tisková mluvčí
P ČR Středočeského kraje
30. března 2023

Post Author: Anna Štisová

Subscribe
Upozornit na
guest

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments