Prázdninový dohled na silnicích

   Do celorepublikové dopravně bezpečnostní akce se od počátku letošního léta zapojují policisté ze služeb dopravní i pořádkové policie.  

V návaznosti na nepříznivý vývoj dopravní nehodovosti v období letních prázdnin v minulých letech se policisté budou častějšími silničními kontrolami snažit v letošním letním období ovlivnit nekázeň všech účastníků silničního provozu, jakož i snížit zmiňovaný nepříznivý vývoj dopravní nehodovosti na pozemních komunikacích České republiky.
Se silniční kontrolou se tak mohou během akce řidiči, ale i ostatní účastníci silničního provozu, setkat ve všech lokalitách územního odboru, a to nejen na komunikacích s vyšším dopravním zatížením, ale i tam, kde se nacházejí riziková místa. Policejní hlídky se zaměří zejména na dodržování stanovené rychlosti, způsobu jízdy a dodržování pravidel silničního provozu na železničních přejezdech, používání bezpečnostních pásů a zádržných systémů při přepravě dětí, telefonování za jízdy, technický stav motorových vozidel, dokladů předepsaných pro řízení motorových vozidel a dodržování ostatních obecně platných ustanovení zákona o provozu na pozemních komunikacích a dalších předpisů v dopravě.

 

 

 

Subscribe
Upozornit na
guest

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments