Pozor na rychlost! V dopravních kontrolách nepolevujeme!

Praha venkov – ZÁPAD –  Polovina období letních prázdnin je za námi a kontroly řidičů a ostatních účastníků silničního provozu probíhají stále intenzivně.

Policisté z Prahy – západ se v pondělí 7. srpna zúčastnili celorepublikové dopravně bezpečnostní akce zaměřené zejména na kontrolu dodržování dovolené rychlosti jízdy vozidel v obci i mimo obec.

Do akce bylo z Dopravního inspektorátu Prahy venkov – Západ a z obvodních oddělení nasazeno celkem 12 policistů, kteří zkontrolovali 76 řidičů motorových vozidel, motocyklistů a cyklistů. Standardně kontrolovali i ostatní pravidla silničního provozu, ale zaměřili se také na pátrání po osobách, věcech, odcizených vozidlech, problematiku nelegální migrace, převážení drog apod.

Hlídky na místě zjistily celkem 16 dopravních přestupků, z toho většina byla právě nedodržení nejvyšší povolené rychlosti. Nepřiměřená rychlost je jednou z nejčastějších příčin dopravních nehod.

Zvýšené dopravní kontroly nejen během srpna mají za cíl působit především preventivně a snahou je snížit počty dopravních nehod na našich silnicích.

Proto sundejte nohu z plynu a jezděte s opatrností, předvídejte a věnujte se řízení, ať dojedete v pořádku nejen Vy, ale i ostatní účastníci silničního provozu.

 

por. Mgr. Mgr. Anna Štisová, MBA
Územní odbor Praha venkov – ZÁPAD
10. srpna 2023

Post Author: Anna Štisová

Subscribe
Upozornit na
guest

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments