Potyčka dvou mužů skončila pobodáním jednoho z nich

KRAJ – Případem napadení, po kterém skončil 50letý muž se středně-těžkým zraněním v nemocnici, se zabývají krajští kriminalisté.

Kriminalisté z Územního odboru Nymburk se od včerejšího dne zabývali incidentem, ke kterému došlo dvacet minut po sedmé hodině večer před objektem Výstaviště v Lysé nad Labem.

Právě v těchto místech došlo k potyčce dvou mužů, kteří spolu předtím cestovali z Milovic vlakem. Podle našich zjištění mezi nimi docházelo ke sporům již ve vlaku a napadání pokračovalo i venku, kdy následně 46letý muž vytáhl nůž a na druhého, o 3 roky staršího muže, jím zaútočil. Způsobil mu bodno-řezná zranění, se kterými ho transportoval vrtulník do vinohradské nemocnice. Jeho zranění bylo kvalifikováno jako středně těžké.

Po mladším z mužů, který útočil nožem, začali policisté okamžitě pátrat, neboť ihned po incidentu z místa utekl. Pátrací akce probíhaly jak včera, tak i dnešního dne, přičemž se policistům podařilo podezřelého zadržet dnes v dopoledních hodinách v Milovicích a v tuto chvíli se nachází v policejní cele v režimu zadržení.

Dnešního dne si převzali vyšetřování případu, kvalifikovaného pro podezření ze spáchání těžké újmy na zdraví,  kriminalisté Krajského ředitelství policie Středočeského kraje. V současné době probíhají standardní úkony trestního řízení, v rámci kterých budou probíhat výslechy a zjišťovány okolnosti incidentu.

V případě spáchání takového činu – těžké újmy na zdraví – a uznání viny před soudem, hrozí trest v trvání od pěti do dvanácti let.

mjr. Mgr. Vlasta Suchánková
oddělení tisku a prevence
KŘP Středočeského kraje
21. dubna 2020

Autor příspěvku: Oddělení tisku a prevence

Oddělení tisku a prevence
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments