Policisté rozdávali retroreflexní kšandy motorkářům

BEROUNSKO + PRAHA ZÁPAD – Dopravně preventivní akce.

Policisté z dopravních inspektorátů Beroun a Praha – západ se zapojili do celorepublikové dopravně preventivní akce zaměřené tentokrát na řidiče motocyklů. Při těchto akcích se vždy orientují na konkrétní cíové skupiny jako jsou chodci, kterým rozdávají reflexní pásky na ruku, řidiče a spolujezdce osobních a nákladních automobilů, kteří dotávají reflexní vesty a tentokrát motorkáři, které policisté obdarovali reflexními kšandami. Motocyklisté bývají ze strany ostatních řidičů v silničním provozu snadno přehlédnutelní. Dopravní nehody s účastí motorkářů mívají často fatální následky. Cílem těchto dopravně preventivních akcí, při kterých jsou rozdávány retroreflexní prvky, je co nejvíce snížit riziko přehlédnutí ať už chodce, řidiče v příadě poruchy vozidla pohybujícího se ve vozovce nebo motorkáře. Každý z této cílové skupiny by si měl uvědomit, že mu užití tohoto prvku může zachránit život. Někdy stačí pouhá maličkost v preventivní oblasti, která dokáže výrazně snížit riziko dopravní nehody. Rozdíl viditelnosti při použití retrorflexního prvku je skutečně obrovský viz. přiložený obrázek.

Dopravní policisté z Prahy západ při této akci ve svém regionu zkontrolovali clekem 17 motocyklistů, kterým darovali reflexní kšandy a berounští ve svém okrese 15 motorkářů. Při kontrolách se zaměřili také na technický stav kontrolovaných motocyklů, na platnost potřebných dokladů a také na to, zda řidiči nejsou pod vlivem návykové látky. Kromě jednoho motorkáře, který měl propadlou platnost řdidičského oprávnění, nebyly zjištěny žádné závady a všechny provedené dechové zkoušky byly negativní. Policisté však kontrolovali a zastavovali nejen motocyklisty, ale také ostatní řidiče, přičemž při jedné z kontrol ze starny policistů z Dopravního inspektorátu Praha- západ, po provedné dechové zkoušce u řidiče (cizince), byla pozitivní dechová zkouška na alkohol s výsledkem 0,72 promile.

Dopravní preventivní akce zaměřené na kontroly motocyklistů a rozdávání retroreflexních kšand probíhaly a probíhají na území celé České republiky po dobu dvou měsíců od srpna do konce září 2018. Akce tohoto charakteru jsou v průběhu roku plánovány a realizovány půběžně v rámci celé republiky a organizovány budou i v dalších letech. Vždy se zaměřením na konkrétní cílovou skupinu.

por. Bc. Marcela Pučelíková
tisková mluvčí
P ČR Beroun
17. září 2018

Autor příspěvku: Administrátor2

Subscribe
Upozornit na
guest

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments