Policejní ředitel přijal tři desítky nových ochránců zákona

KRAJ – Policie ČR stále přijímá do svých řad nové zájemce.

Ředitel středočeských policistů, brigádní generál Václav Kučera, přijal první říjnový den do řad policie tři desítky nových mužů a žen zákona. Jejich přijetí předcházelo úspěšné výběrové řízení, které obnášelo zvládnutí fyzických testů, ale i psychotestů, samozřejmostí pak byl velmi dobrý zdravotní stav nezbytný k vykonávání této profese, která se podle posledních průzkumů veřejného mínění řadí mezi zajímavé a lukrativní profese.

„Osobně jsem velice rád, že je o práci u středočeské policie stále velký zájem. Realizujeme spoustu náborových aktivit, snažíme je mladé lidi zaujmout. Ten zájem mě opravdu těší. Minulý měsíc jsem přijímal téměř shodný počet nových mužů a žen, kteří se rozhodli pro kariéru u policie. Je vidět, že naše práce je stále pro spoustu mladých lidí zajímavá a lákavá,“ sdělil krajský ředitel, generál Kučera.

Od začátku roku 2020 se na středočeskou policii obrátilo přes osm set zájemců, kteří chtěli pracovat u policie. Do služebního poměru pak od ledna vstoupily již téměř dvě stovky mužů a žen, s více jak 270 probíhá stále výběrové řízení. Stále více uchazečů o tuto práci je velice dobře připraveno po fyzické stránce, větším problémem je pro některé zvládnutí psychologických testů.

Tři desítky mužů a žen, které policejní ředitel přivítal v zázemí krajského ředitelství, nastoupí nyní do základní odborné přípravy, kde je policejní specialisté, školitelé a pedagogové budou připravovat na profesi policisty.

mjr. Mgr. Vlasta Suchánková
oddělení tisku a prevence
KŘP Středočeského kraje
3. října 2020

Autor příspěvku: Oddělení tisku a prevence

Subscribe
Upozornit na
guest

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments