Pokoušel se vloupat do stavby domu

Pachatel způsobil svým jednáním škodu na poškození za několik desítek tisíc korun.

Policisté z obvodního oddělení Hostivice šetří případ pokusu vloupání do neobydlené stavby rodinného domu v ulici Otakara Kádnera v obci Úhonice, k čemuž došlo v době od 18 hodin 14. ledna do dopoledních jedenácti hodin 15. ledna 2022.

Podle dosavadního šetření dosud nezjištěný pachatel bez poškození překonal oplocení pozemku, čímž se dostal k objektu a nezjištěným předmětem poškodil několika vrypy vchodové dveře, a to zřejmě za účelem se dostat dovnitř novostavby. Naštěstí se mu toto nepovedlo, avšak majiteli způsobil škodu na poškození dveří v předběžné výši okolo 80 tisíc korun.

Ve věci policisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání dvou trestných činů, a to krádeže vloupáním a poškození cizí věci, za což pachateli v případě dopadení a odsouzení hrozí až dva roky za mřížemi.

Aby se podařilo pachatele vypátrat a následně zadržet, přivítali by policisté jakékoliv informace od svědků, kteří spatřili v okolí výše uvedeného místa v inkriminovanou dobu podezřelou osobu. Všechny důležité poznatky mohou občané sdělit osobně na obvodní oddělení policie Hostivice, nebo mohou kontaktovat zpracovatele případu na telefonním čísle 974 882 750. Samozřejmě je možné využít i bezplatnou linku 158.

 

por. Bc. Michaela Richterová
tisková mluvčí
P ČR Středočeského kraje
18. ledna 2022

Autor příspěvku: Oddělení tisku a prevence

Subscribe
Upozornit na
guest

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments