Pachatelé se zaměřili na krádeže nářadí

Pomozte dopadnout pachatele, kteří se vloupali do garáží a rodinných domů.

Policisté obvodního oddělení Libčice nyní pátrají po podezřelých pachatelích, kteří se dopustili násilného vloupání do garáží a rodinných domů na území obce Velké Přílepy v katastru okresu Praha západ.

K prvnímu z případů vloupání došlo dne 31. března 2020 před třetí hodinou ranní v ulici Májová, kde pachatelé vnikli do dosud neobývané novostavby rodinného domu.  Z novostavby následně odcizili nářadí v hodnotě 86 800,-Kč. Celkem vzniklá škoda činila včetně poškození částku 88 200,-Kč. Téhož dne před čtvrtou hodinou v ulici Sportovní překonali branku a vnikli na pozemek u rodinného domu. V tomto případě byli pachatelé vyrušeni majitelkou domu a z místa ihned utekli, aniž by stihli něco odcizit. Vznikla škoda pouze poškozením při vniknutí na pozemek, a to ve výši 1 500,-Kč. Před pátou hodinou vstoupili na neoplocený pozemek hrubé stavby rodinných domů v ulici Roztocká. Zde za užití násilí poškodili dveře do dvou garáží a vnikli dovnitř. Z tohoto prostoru poté odcizili nářadí a náčiní v celkové hodnotě 46 000,- včetně škody způsobené poškozením. Celkem vzniklá škoda ve všech třech případech činí 135 700,-Kč.

Policisté obvodního oddělení Libčice nyní po pachatelích pátrají a případy prošetřují jako podezření z trestných činů trestných činů krádeže a porušování domovní svobody, za které pachatelům hrozí maximální trest odnětí svobody ve výši až 8 let, neboť se svého protiprávního jednání dopustili v čase nouzového stavu.

Na základě záznamu z kamerového systému se podařilo zaznamenat podezřelou skupinku pravděpodobných pachatelů této trestné činnosti. Policisté  vyzývají občany, pokud by někdo dle těchto kamerových záznamů mohl poskytnout informace k totožnosti osob nebo alespoň jedné osoby, aby se dostavili na nejbližší policejní služebnu nebo na linku 158.

nprap. Jana Šteinerová
tisková mluvčí
P ČR  Kladno
7. května 2020

Subscribe
Upozornit na
guest

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments