Pachatel byl dopaden krátce po činu

Policisté mu sdělili podezření ze dvou trestných činů.

Policistům z obvodního oddělení Řevnice se podařilo během několika minut vypátrat a následně zadržet muže, který se vloupal do rodinného domu v Černošicích. Následující den muži sdělili podezření z trestných činů krádeže a porušování domovní svobody.

V úterý 18. května, po jedenácté hodině večerní, byly vyslány hlídky policistů operačním důstojníkem do ulice Leknínová v Černošicích, kde se měl neznámý pachatel vloupat do rodinného domu. Jedna hlídka přijela k napadenému objektu a druhá, která se k domu blížila, zahlédla cestou dvě osoby, které se rozhodla ztotožnit. Dle provedeného šetření a kamerového záznamu odpovídal popis jednoho z mužů tomu, který se měl do domu vloupat, proto ho policisté na místě zadrželi. Poté byl eskortován k dalším služebním úkonům na obvodní oddělení Řevnice, kde policisté v dostupných evidencích zjistili, že 31letý muž má bohatou trestní minulost majetkového charakteru a trestné činnosti se dopustil i přesto, že byl v posledních třech letech za takové protiprávní jednání odsouzen.

Následující den, tj. 19. května, policisté sdělili jednatřicetiletému muži podezření z trestných činů krádeže a porušování domovní svobody, za což mu hrozí v případě odsouzení trest odnětím svobody na šest měsíců až tři léta.

 

por. Bc. Michaela Richterová
tisková mluvčí
P ČR Praha venkov-západ
20. května 2021

Autor příspěvku: Oddělení tisku a prevence

Subscribe
Upozornit na
guest

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments