Opilá řidička způsobila dvě dopravní nehody

Nadýchala více než dvě promile.

Z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky je v současné době podezřelá 41letá řidička, která sedla za volant v podnapilém stavu, což ale není vše. Řádné ovlivněná alkoholem způsobila dvě dopravní nehody.

Ke střetům s dalšími vozidly došlo podle dosavadního šetření pravděpodobně tak, že řidička Fiatu usedla za jeho volant 8. prosince odpoledne a řídila z ulice U Kolejí do Pražské v Mníšku pod Brdy, kde u přechodu pro chodce nedobrzdila a narazila do zadní části stojícího vozidla Seat. Při couvání ale narazila do dalšího vozidla, u něho poškodila levou stranu auta, od přední části, přes nárazník, zrcátko až po blatník. Řidičku ani toto nezastavilo a pokračovala dál v jízdě ulicí Komenského k základní škole, kde už ji zastavila policejní hlídka. Ta šoférku vyzvala k dechové zkoušce, kdy přístroj naměřil pozitivní výsledek s hodnotou více než 2,30 promile.

Jednačtyřicetileté ženě hrozí za způsobení dopravních nehod pod vlivem alkoholu v případě odsouzení trest odnětím svobody na šest měsíců až tři léta.

 

por. Bc. Michaela Richterová
tisková mluvčí
P ČR Středočeského kraje
9. prosince 2021

Subscribe
Upozornit na
guest

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments