Neukázněný řidič pod vlivem alkoholu

Jízda pod vlivem návykových látek je velmi riskantní a nebezpečná.

Policisté obvodního oddělení Hostivice nyní prošetřují případ třiapadesátiletého řidiče z Prahy, který usedl za volant pod vlivem alkoholu a nyní je podezřelý z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky, za který mu hrozí maximální trest odnětí svobody ve výši 1 roku.

Dne 3. února na pozemní komunikaci v katastru obce Hostivice byl hlídkou strážníků kontrolován řidič osobního vozidla tovární značky Ford Fiesta, na křižovatce ulic Komenského a 28. října ze směru jízdy na obec Sobín. Řidič byl vyzván k prokázání totožnosti a předložení všech dokladů potřebných pro řízení motorových vozidel a dále k dechové zkoušce. Následným šetřením byla naměřena hodnota ve výši 2,2 promile alkoholu v dechu. Řidiči byla zakázána další jízda a případ si převzali policisté z obvodního oddělení Hostivice.

Policie neustále upozorňuje řidiče, že alkohol a ani jiné návykové látky za volant nepatří. Jízda pod vlivem těchto návykových látek je velmi riskantní a nebezpečná. Tito řidiči jsou nebezpeční a svým protiprávním jednáním ohrožují především zdraví a životy ostatních nevinných účastníků silničního provozu Pouze dodržováním předpisů silničního provozu, bezpečnou jízdou a vzájemnou ohleduplností můžeme snížit počet dopravních nehod na pozemních komunikacích.

nprap. Jana Šteinerová
tisková mluvčí
P ČR  Kladno
4. února 2020

Autor příspěvku: Oddělení tisku a prevence

Subscribe
Upozornit na
guest

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments