Naletěl podvodníkovi

Policisté z Obvodního oddělení Libčice nad Vltavou zahájili trestní řízení proti zatím neznámému pachateli, který se dopustil zločinu podvodu na osmdesátiletém seniorovi.

Pachatel v době od měsíce února 2017 do měsíce prosince 2017 několikrát navštívil v obci Horoměřice výše uvedeného seniora, kterému slíbil, že mu pomůže s prodejem jeho vyrobených hudebních nástrojů. Jednalo se například o kytary, housle, kontrabas, violoncello, smyčce různých značek a struny. Důvěřivý senior vzal pachatele vždy do podkroví svého domu, kde měl nástroje uloženy a nechal ho vybrat zboží, které chtěl prodat. Ubezpečil poškozeného, že má na hudební nástroje bohatého kupce. Pachatel si nástroje odvezl, ale nikdy poškozenému žádné peníze za ně nedal. Od posledního předání nástrojů neznámého muže už nikdy neviděl, jeho telefon byl nedostupný. Podvodným jednáním pachatele vznikla poškozenému muži škoda za více jak 800.000,- Kč.

Popis pachatele: muž ve věku cca 30 let, plnoštíhlé postavy, vysoký cca 180 cm, krátké černé vlasy s menší pleší vepředu, tmavé pleti. Oblečen byl do tmavých kalhot, pleteného svetru světlé barvy, tmavého kabátu.

V případě dopadení pachatele a jeho následném odsouzení mu hrozí až osmiletý trest odnětí svobody.

Opětovně proto přinášíme důležité rady, jak nenaletět podvodníkům:

· Do domu, či bytu vpusťte pouze ty, které dobře znáte nebo kteří se Vám důvěryhodně prokáží a řeknou Vám, proč přicházejí.

· Cizí lidi nikdy nevpouštějte do nemovitosti!

· Nebuďte důvěřiví ani k různým podomním prodejcům, kteří nabízejí zdánlivě levné zboží.

· Buďte opatrní, nevěřte každému, kdo Vás za dveřmi požádá o pomoc, například o možnost zatelefonovat si, pomoc při nevolnosti či předání zásilky pro Vašeho souseda. Situaci můžete řešit, aniž byste otvírali dveře.

· V případě, že nebudete delší dobu přítomni a jste ochotni investovat vyšší finanční částku, pořiďte si elektronické spínací zařízení, které samo v určitou dobu rozsvěcí a zhasíná světlo či televizor, což působí dojmem, že jste doma.

· Důležitá telefonní čísla mějte poblíž svého telefonu a na dobře viditelném místě.

· Dům zamykejte, i když jdete třeba jen k sousedce nebo na zahradu.

· Je dobré nemít doma větší množství peněz v hotovosti. Peníze můžete ukládat na účty do banky či spořitelny.

Subscribe
Upozornit na
guest

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments