Mníšecko – Pachatel si ke svému lupu vybírá garáže

Od poloviny měsíce března 2017 řeší policisté zvýšení nárůstu vloupání do garáží a následným krádežím, které páchá dosud neznámý pachatel, či skupinka pachatelů.

Zde je několik případů:

K prvnímu případu došlo v době od 18.3. do 28.3. v katastru obce Líšnice, Spálený Mlýn, kde pachatel překonal oplocený pozemek a pokračoval k samostatně stojící garáži. Po vypáčení kovové petlice vnikl do garáže a následně odcizil elektrickou pilu zn. Hecht, benzinovou pilu zn. Panther a řetězovou elektrickou pilu zn. Black and Decker, čímž majiteli způsobil škodu ve výši 7.200,- Kč.

V Edenu pachatel v době od 26.3. – 28.3. u osmi z garážových vrat odstranil vložku zámku, kterou následně odcizil, přičemž u všech garážových vrat je poškodil v místech vložky zámku. Pachateli se podařilo vniknout pouze do jedné z garáží, ze které si odnesl dvě pánská kola zn. Pells, dámské kolo nezjištěné značky, dětské kolo tzv. odrážedlo, dámské přezkové boty, příklepovou vrtačku a šest lahví vína. Svým jednáním způsobil škodu ve výši 280.000,- Kč na poškození všech garážových vrat a 58.800,- na odcizení veškerých věcí.

V Rymani dne 7.4. pachatel překonal dřevěné oplocení u rodinného domu, vnikl na pozemek, kde u garáže bez zjevných známek poškození otevřel vysouvací elektrická garážová vrata a následně odcizil tři jízdní kola značek CUBE XMS, CUBE AMS, pánskou a dámskou přilbu značky SPECIALIZED, čím způsobil škodu na odcizených věcech ve výši 95.540,- Kč.

Aby se podařilo zloděje vypátrat, přivítali by policisté informace o podezřelém pohybu osob u výše uvedených nemovitostí. Také je pravděpodobné, že se pachatel bude snažit odcizené věci rozprodat.
Jakékoliv poznatky mohou svědci sdělit policistům osobně na Obvodním oddělení Mníšek pod Brdy, nebo telefonicky na čísle 974 882 720. Samozřejmě je možné využit i bezplatnou linku 158.

Autor příspěvku: Oddělení tisku a prevence

Subscribe
Upozornit na
guest

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments