Majitelé rodinných domů spali, zloděj si odnesl jejich osobní věci

Ke krádežím došlo dne 8.10.2018 v době od 01:00 hodin do 07:00 hodin v obci Rudná, kdy v prvním případě pachatel vnikl na volně přístupný pozemek a poté bez jakéhokoliv poškození do vnitřních prostor rodinného domu. Zde odcizil z jídelního stolu dámskou peněženku s osobními doklady a finanční hotovostí.
K druhému případu došlo ve stejné době v sousedním domě. Zde vnikl pachatel do domu opět bez poškození a z obývacího pokoje následně odcizil mobilní telefon, pánskou peněženku s osobními doklady a finanční hotovostí a řetízek ze žlutého kovu s přívěskem čtyřlístku.

Pachatel se v obou případech dopustil krádeže v domě v době, kdy jeho majitelé spali. Svým jednáním jim způsobil škodu za několik desítek tisíc korun.

Policisté evidují každoročně několik tisíc vloupání do bytů a rodinných domů a škody vyšplhají na částky s více jak šesti nulami. Středočeští policisté se proto připojili k celorepublikové snaze snížit počet vloupání do obydlí a připravují již několik let preventivní projekty týkající se zabezpečení nemovitosti před nezvanými návštěvníky. I přes tyto preventivní aktivity se bohužel nedaří majetkovou trestnou činnost zcela vymýtit. Je důležité, aby občané sami dbali o svůj nemovitý majetek, na zloděje se připravili a snížili tak pravděpodobnost vloupání do objektu. Zloději jsou velmi vynalézaví a překonají i nemalé překážky. Samozřejmostí je dnes nainstalovat si do nemovitosti zabezpečovací zařízení. Jedná se buď o mechanické, či elektronické zabezpečení. I tyto systémy však nejsou všemocné.

 

Autor příspěvku: Oddělení tisku a prevence

Subscribe
Upozornit na
guest

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments