Jízda pod vlivem alkoholu

Za tento trestný čin hrozí řidiči maximální trest odnětí svobody až na jeden rok.

Policisté dopravního inspektorátu Praha západ v rámci výkonu služby dne 10. června 2020 kolem čtrnácté hodiny při kontrolní činnosti na pozemních komunikacích zastavili osobní vozidlo značky Škoda Felicie v obci Roztoky u Prahy v ulici Na Panenské.

Policisté řidiče vyzvali k předložení potřebných dokladů pro řízení motorových vozidel a dále k dechové zkoušce. Následným policejním šetřením bylo zjištěno, že řidičem vozidla je padesátiletý muž z Prahy. Provedením dechové zkoušky byl zjištěn pozitivní výsledek a naměřená hodnota byla ve výši 2,64 promile alkoholu v dechu.

Policisté nyní tento případ prošetřují a řidič je podezřelý z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky, za který mu hrozí maximální trest odnětí svobody ve výši až 1 rok.

Policie neustále upozorňuje řidiče, že alkohol a ani jiné návykové látky za volant nepatří. Jízda pod vlivem těchto návykových látek je velmi riskantní a nebezpečná. Tito řidiči jsou nebezpeční a svým protiprávním jednáním ohrožují především zdraví a životy ostatních nevinných účastníků silničního provozu Pouze dodržováním předpisů silničního provozu, bezpečnou jízdou a vzájemnou ohleduplností můžeme snížit počet dopravních nehod na pozemních komunikacích.

nprap. Jana Šteinerová
tisková mluvčí
P ČR  Kladno
11. června 2020

Autor příspěvku: Oddělení tisku a prevence

Subscribe
Upozornit na
guest

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments