AKTUALIZACE – Hned dva pokusy vraždy v jeden den. Hádky skončily pobodáním partnerů.

Krajští kriminalisté řeší případy kvalifikované jako vraždy ve stadiu pokusu. K oběma případům došlo v jeden den, na velikonoční neděli.

Dnešního dne (6. 4. 2021) rozhodoval Okresní soud v Nymburce o vzetí 39letého muže, který měl své 32leté družce způsobit po předešlé hádce mnohačetná bodná poranění, o vzetí do vazby. Kriminalisté ji navrhovali pro všechny tři vazební důvody, tedy z obavy, aby se nevyhýbal trestnímu stíhání, nepůsobil na vyslechnuté svědky a trestnou činnost neopakoval.

Soudce Okresního soudu v Nymburce všechny tyto důvody akceptoval a další vyšetřování obviněného  39letého muže bude vedeno vazebně.

mjr. Mgr. Vlasta Suchánková
6. dubna 2021

________________________________________________________________________________________________

Na velikonoční neděli zaměstnaly krajské kriminalisty hned dva případy napadení mezi partnery, které skončily pobodáním. Oba případy jsou kvalifikovány jako zvlášť závažný zločin vraždy ve stadiu pokusu.

K první události vyjížděli policisté krátce před polednem do jednoho ze sídlištních bytů v Lysé nad Labem. Mezi partnery došlo k hádce, po které vzal 39letý muž kuchyňský nůž a 32leté ženě jím způsobil mnohačetná bodnořezná poranění. Ihned po napadení družky z bytu utekl, nasedl do osobního vozu a z místa ujel.

Po podezřelém pátraly všechny dostupné policejní hlídky, přičemž zhruba po čtyřech hodinách od napadení se muže podařilo zastavit a zadržet policejní hlídce z Obvodního oddělení Český Brod poblíž obce Úvaly na Praze venkov.

Muž je v současné době v policejní cele a již si vyslechl obvinění ze zvlášť závažného zločinu vraždy ve stadiu pokusu. Kriminalisté rovněž podají podnět státnímu zástupci, aby byl 39letý muž vyšetřován vazebně. 32letou družku převezla zdravotnická záchranná služba s vážnými zraněními do nemocnice, kde je i v současné době hospitalizována

Druhá událost se stala pár minut před šestou hodinou večerní na jedné z příbramských ubytoven. Opět se jednalo o spor mezi partnery, kdy po předešlé hádce měla 33letá žena napadnout nožem svého druha a zasadit mu několik bodných ran. Policejní hlídka, která na místo konfliktu přijela, zadržela podezřelou ženu přímo na místě, přičemž s ohledem na její špatný duševní stav byla následně převezena k hospitalizaci do psychiatrické léčebny. 46letého muže převezli záchranáři s vážnými zraněními do nemocnice.

V dané věci již krajští kriminalisté zahájili úkony trestního řízení po podezření ze zvlášť závažného zločinu vraždy ve stadiu pokusu. Až to zdravotní a duševní stav ženy dovolí, teprve s ní budou provedeny potřebné procesní úkony.

mjr. Mgr. Vlasta Suchánková
oddělení tisku a prevence
KŘP Středočeského kraje
5. dubna 2021

Subscribe
Upozornit na
guest

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments