Evropský týden mobility a Roadpol Safety Days 2023

PRAHA VENKOV – ZÁPAD – I letos jsme se zapojili do kampaně. Právě proběhly bezpečné dny zaměřené na dodržování rychlosti jízdy a prevenci bezpečnosti v provozu u dětí.

V rámci kampaně nazvané Evropský týden mobility, jehož podstatou je zvýšit povědomí občanů o udržitelné mobilitě, upozornit na problémy v dopravě a hledat řešení šetrná ke klimatu a životnímu prostředí, se zapojila i Mateřská škola Hostivice s projektem Pěšky do školy“. Vyvrcholením této kampaně byl následně mezinárodní Den bez aut, který připadl na 22. září, a děti z mateřinky navštívil koordinátor BESIPu Středočeského kraje a preventistka zdejšího územního odboru. Ti dětem vysvětlili, jak se chovat jako chodec, cyklista, ale i spolujezdec ve vozidle.

Dále se v rámci Evropského týdne mobility Česká republika jako dlouholetý člen evropského sdružení dopravních policií ROADPOL i letos připojila k projektu SAFETY DAYS. Smyslem projektu, který trval v týdnu od 20. do 27. září, je osvěta široké veřejnosti s apelem na NULA úmrtí na silnicích.

Ve středu 20. září se policisté z Dopravního inspektorátu Prahy venkov – Západ zapojili do dopravní akce zaměřené na kontrolu dodržování nejvyšší povolené rychlosti v obci i mimo ni a provedli několik kontrol. U třech řidičů zjistili porušení dodržování rychlosti, za která uložili pokuty v celkové výši 2.500 Kč.

Na území Prahy venkov – západ od začátku září došlo k celkem 84 nehodám, naštěstí při nich nebyla žádná osoba usmrcena. Z toho 10 nehod bylo s účastí cyklistů (9 dospělých osob a 1 dítě).

NULA úmrtí na silnicích v rámci projektu SAFETY DAYS může přispět každý účastník provozu svým zodpovědným přístupem,  předvídavostí, rozvahou a především ohleduplností k ostatním účastníkům provozu. K naplnění cíle projektu mohou výrazně přispět i všichni cyklisté, a to tím, že budou mít při jízdě na kole automaticky na hlavě nasazenou cyklistickou přilbu.

Zkusme tedy všichni společně udržet skóre na NULE!

 

por. Mgr.  Mgr. Anna Štisová, MBA
Územní odbor Praha venkov – ZÁPAD
30. září 2023

 

Post Author: Anna Štisová

Subscribe
Upozornit na
guest

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments