Dvě úspěšné realizace středočeských kriminalistů

Během jednoho měsíce uskutečnili středočeští kriminalisté dvě úspěšné realizace. První z nich proběhla ve středu 16. ledna 2019, kdy kriminalisté provedli realizaci drogové trestné činnosti spočívající ve výrobě metamfetaminu v bývalém zemědělském areálu na Kolínsku. Přímo při výrobě byli Zásahovou jednotkou Krajského ředitelství policie Středočeského kraje zadrženi dva muži české národnosti ve věku 47 a 28 let, další muž české národnosti ve věku 27 let byl zadržen mimo objekt. Přímo v objektu bylo zajištěno kompletní zařízení, sloužící k výrobě metamfetaminu („varna“). Při dalších domovních prohlídkách a prohlídkách jiných prostor a pozemků, provedených na území Prahy a v okrese Praha-východ, byla zajištěna další kompletní varna metamfetaminu, již hotový vyrobený metamfetamin, množství výpočetní a komunikační techniky a finanční hotovost ve výši cca 1 000 000  Kč.

Po provedení těchto prvotních úkonů bylo zahájeno trestní stíhání všech tří mužů pro zločin Nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy. Nejstarší muž je stíhán vazebně, proti zbylým dvěma mužům je vyšetřování vedeno na svobodě. V případě odsouzení  hrozí všem trest odnětí svobody v délce trvání 2 roky až 10 let.

Druhou realizaci policisté provedli 12. února 2019 v okresech Praha-západ, Praha – východ a Benešov, kde docházelo k pěstování konopí setého a jeho následnému sušení a distribuci. V dopoledních hodinách byli zásahovou jednotkou zadrženi tři muži české národnosti ve věku 36 a 37 let. Na zadržení jednoho z nich se s ohledem na komplikovanou přístupovou cestu podílela i Letecká služba PČR. Ihned po zadržení podezřelých bylo provedeno celkem 5 domovních prohlídek a 5 prohlídek jiných prostor a pozemků, při nichž bylo zajištěno mimo jiné cca 2600 rostlin konopí setého, cca 6 kg rostlinné sušiny konopí připravené k distribuci, finanční hotovost v celkové výši cca 2 300 000 Kč a 900 Eur a komponenty sloužící k pěstování konopí a přípravě finálního produktu. Zároveň byly zajištěny 2 rodinné domy, 4 motorová vozidla a peněžní prostředky na bankovních účtech, a to jako nástroje a výnosy trestné činnosti.

O den později bylo zahájeno trestní stíhání všech tří zadržených pro zločin Nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy, za který jim v případě odsouzení hrozí trest odnětí svobody v délce trvání 8 až 12 let. Dva z obviněných jsou vyšetřováni vazebně, třetí muž byl po zahájení trestního stíhání a provedení nezbytných úkonů propuštěn na svobodu.

 

Subscribe
Upozornit na
guest

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments