Dopravně bezpečnostní akce – zpráva

Praha venkov – ZÁPAD – Policisté se opět zapojili do silničních kontrol zaměřených na ty nejzranitelnější.

V průběhu září ve Středočeském kraji policisté prováděli kontroly na silnicích a cyklostezkách ještě častěji než obvykle. Zaměřili se na zranitelné účastníky silničního provozu, kterými jsou zejména chodci, cyklisté a motocyklisté, ale i řidiče užitkových vozidel, na dodržování povinnosti při předjíždění a jízdě v jízdních pruzích, dodržování dopravního značení a rychlosti jízdy.

V průběhu opatření samozřejmě kontrolovali i řidiče osobních vozidel, pátrali po osobách, věcech a odcizených vozidlech. Nemalým pomocníkem jim byl při odhalování porušení pravidel silničního provozu i kriminalistický technik s dronem.

Do dvoudenní krajské dopravně bezpečnostní akce, která proběhla 25. a 26. září, se zapojilo z Územního odboru Prahy venkov – Západ celkem 20 policistů z dopravního inspektorátu a obvodních oddělení.

Během akce policisté zkontrolovali celkem 43 řidičů motorových vozidel, motocyklistů a cyklistů. Hlídky zjistily 2 dopravní přestupky, které vyřešily v příkazním řízení na místě a uložily za ně pokuty dohromady za 1.500 Kč.

Žádný z řidičů nebyl pod vlivem alkoholu či návykových látek.

Policisté vypátrali jednu pohřešovanou osobu.

Hlavním cílem všech dopravně bezpečnostních akcí je ovlivnit nekázeň všech účastníků silničního provozu, zvýšit bezpečnost na silnicích a zároveň také plynulost provozu, a snížit tak dopravní nehodovost.

Policisté budou i nadále pokračovat ve svých snahách o zajištění bezpečnosti na silnicích prostřednictvím dalších dopravně bezpečnostních, ale i preventivních akcí zaměřených na dodržování dopravních předpisů.

por. Mgr. Mgr. Anna Štisová, MBA
Územní odbor Praha venkov – ZÁPAD
29. září 2023

 

Autor příspěvku: Anna Štisová

Subscribe
Upozornit na
guest

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments