Dopravně bezpečnostní akce – zpráva

Praha venkov – ZÁPAD –  Tentokrát zaměřeno na rychlost. Policisté z Prahy – západ opět kontrolovali řidiče.

Do krajské dopravně bezpečnostní akce, která proběhla 20. října, se zapojilo z Územního odboru Prahy venkov – Západ celkem 12 policistů z dopravního inspektorátu a obvodních oddělení. Na pomoc jim přijel i kriminalistický technik, který pilotoval dron.

Policisté se tentokrát zaměřili na dodržování stanovené rychlosti jízdy.

Během akce policisté zkontrolovali 71 řidičů vozidel a zjistili 15 dopravních přestupků. Nejvíce přestupků bylo právě překročení stanovené rychlosti, a to v 6 případech, za které policisté uložili pokuty v celkové výši 5.000 Kč.  Dalším častým prohřeškem řidičů bylo držení telefonu nebo jiného hovorového nebo záznamového zařízení za jízdy.

Od začátku října došlo na území Prahy venkov – západ k 74 dopravním nehodám, z toho 17 bylo způsobeno právě nepřiměřenou rychlostí. Při těchto nehodách bylo 8 osob lehce zraněno a škoda se vyšplhala na 10.551.000 Kč.

Připomínáme, že nepřiměřená rychlost je jednou z nejčastějších příčin dopravních nehod.

Zvýšené dopravní kontroly nejen během října mají za cíl působit především preventivně a snahou je snížit počty dopravních nehod na našich silnicích.

Proto sundejte nohu z plynu a jezděte s opatrností, předvídejte a věnujte se řízení, ať dojedete v pořádku nejen Vy, ale i ostatní.

 

por. Mgr. Mgr. Anna Štisová, MBA
Územní odbor Praha venkov – ZÁPAD
30. října 2023

Post Author: Anna Štisová

Subscribe
Upozornit na
guest

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments