Dopravně bezpečnostní akce – zpráva

Praha venkov – ZÁPAD – Policisté z Prahy – západ se opět zapojili do dopravních kontrol, kterými se snaží ovlivnit nekázeň na silnicích a snížit dopravní nehodovost.

Do krajské dopravně bezpečnostní akce, která proběhla 4. a 5. října, se zapojilo z Územního odboru Prahy venkov – Západ celkem 25 policistů z dopravního inspektorátu a obvodních oddělení. Na pomoc jim přijel i kriminalistický technik, který pilotoval dron.

Policisté se tentokrát zaměřili na problémová nehodová místa a úseky komunikací, zejména tam, kde dochází k nerespektování dopravního značení či jiných povinností řidičů, které přímo ovlivňují bezpečnost a plynulost silničního provozu. Kontroly byly také směřovány na užitková vozidla nad 3,5 t, zejména na dodržování povinností při předjíždění a jízdě v jízdních pruzích, dodržování dopravního značení a rychlost jízdy.

Během akce policisté zkontrolovali téměř 80 řidičů vozidel a zjistili 30 dopravních přestupků. Nejčastěji se policisté potýkali s nevyhovujícím technickým stavem vozidla a porušováním dopravního značení „Stůj, dej přednost v jízdě!“ a „Zákaz vjezdu nákladních automobilů“.

Policisté většinu přestupků vyřešili na místě v příkazním řízení udělením pokut v celkové výši 10.400 Kč a 2 přestupky oznámili příslušnému obecnímu úřadu.

Policisté budou i nadále pokračovat ve svých snahách o zajištění bezpečnosti na silnicích prostřednictvím dalších dopravně bezpečnostních, ale i preventivních akcí zaměřených na dodržování dopravních předpisů.

 

por. Mgr. Mgr. Anna Štisová, MBA
Územní odbor Praha venkov – ZÁPAD
18. října 2023

 

Autor příspěvku: Anna Štisová

Subscribe
Upozornit na
guest

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments