Dopravně bezpečnostní akce zaměřená na chodce a cyklisty

Středočeští policisté se zapojili do celorepublikové dopravně bezpečnostní akce zaměřené zejména na viditelnost chodců a cyklistů ve dnech 22. 11. a 23. 11. 2018. Do této akce bylo nasazeno celkem 314 policistů, kteří svou pozornost věnovali výše uvedeným cílovým skupinám, s cílem upozornit na nutnost využití reflexních prvků v dopravě a s tím spojené snížení rizika jejich přehlédnutí v silnicčním provozu řidiči osobních a nákladních vozidel.

Policisté při kontrolách chodcům a cyklistům rozdávali reflexní pásky a upozorňovali na používání retroreflexních prvků nejen při pohybu mimo obec, což jim ukládá zákon, ale i na ostatních místech, kde jejich použití rozhodně není zbytečné. Toto zdánlivě nepatrné preventivní opatření může člověku třeba i zachránit život. Takto označený chodec nebo cyklista se pro ostatní účastníky silničního provozu stává viditeným na podstatně delší vzdálenost. Díky tomu mohou řidiči včas zareagovat a zabránit případnému střetu.

Při této akci bylo v rámci kraje zkontrolováno celkem 1749 vozidel a desítky chodců a cyklistů. U řidičů bylo zjištěno celkem 274 přestupků, 17 přestupků u chodců a 10 přestupků u cyklistů. Z toho třicet řidičů překročilo povolenou rychlost jízdy, šet řidičů bylo pod vlivem návykové látky, dvanáct řidičů nepoužilo při jízdě bezpečnostní pásy a u 61 vozidel byl zjištěn nevyhovující technický stav.

Akce podobného charakteru budou realizovány i nadále s cílem co nejvíce snížit rizika střetů chodců a cyklistů ostatními řidiči.

Subscribe
Upozornit na
guest

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments