Den s IZS ve Velkých Přílepech

PRAHA VENKOV – ZÁPAD – Úterní školní den ve Velkých Přílepech patřil dětem z místní základní školy a složkám integrovaného záchranného systému.

V rámci akce Projektový den, aneb Den s IZS proběhla preventivně prezentační akce jednotlivých složek Integrovaného záchranného systému ČR, pořádaná v úterý letošního 31. května Základní školou Velké Přílepy. Na této akci se představili i středočeští policisté z Územního odboru Praha venkov-Západ, a to z obvodního oddělení v Libčicích nad Vltavou a z oddělení tisku a prevence.

Policisté zde představili svojí výzbroj a výstroj, jakož i technické vybavení a pomůcky, které využívají při běžném výkonu služby. Děti si mohly vyzkoušet, jak funguje test na zjištění alkoholu v dechu, vyzkoušely si nasazování pout, ale i zátěž balistické vesty a přilby.

Policejní preventista žáky z jednotlivých tříd seznámil s policejními útvary se zaměřením na činnost technika SKPV na místě činu ke zjištění jednotlivých stop, kdy se přítomní žáci interaktivně zapojili do této činnosti a mohli si vyzkoušet zajištění daktyloskopických stop.

Velký díl práce na místě odvedl i policista z Oddělení pobytové kontroly, pátrání a eskort Územního odboru Kladno, který prezentoval svou práci a odpovídal na zvídavé dotazy žáků.

Pro všechny přítomné byli velikou atrakcí i psovodi z Oddělení služební kynologie Krajského ředitelství hl. města Prahy se svými služebními psy, kteří předvedli ukázku poslušnosti a zákroku proti ozbrojenému pachateli.

Dále se tohoto dne účastnil i Český červený kříž, Oblastní spolek Praha 1, který učil děti první pomoci a předvedl ukázku resuscitace. Záchranáři z Oblastní nemocnice Kladno a hasiči Sboru dobrovolných hasičů ze Středokluk si pro děti připravili statickou ukázku jejich vybavení včetně ukázky vozidel.

Úterní setkání proběhlo v poklidné a přátelské atmosféře. Policisté si pro návštěvníky připravili i drobné prezentační materiály v podobě omalovánek, křížovek, testů a pexesa s dopravní tématikou.

V rámci pořádání této akce nebyl opomenut ani nábor nových policistů k projektu Práce 158x jinak – přidej se k nám! zejména u žáků 8. a 9. tříd. Policistou nebo policistkou chce však být i několik prvňáčků.

 

   

por. Mgr. Mgr. Anna Štisová
Územní odbor Praha venkov – Západ
12. června 2022

Autor příspěvku: Anna Štisová

Subscribe
Upozornit na
guest

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments