Chcete si nechat změřit zrak? Přijeďte ve středu na benzinku u D1.

V rámci preventivní akce středočeských dopravních policistů spolu s optometristy se mohou řidiči dozvědět stav svého zraku. Ten jim změří unikátní přístroj, který dokáže vyhodnotit až patnáct set bodů najednou.

Středočeští dopravní policisté ve spolupráci se specialisty – optometristy – budou opět měřit zrak řidičům a řidičkám vozidel. Reagují tak na velký zájem ze strany řidičů při první akci, kterou uspořádali v polovině července tohoto roku.

Přímo na stanovišti, které bude tentokrát na 52kilometru u dálnice D1 – ve směru jízdy z Prahy do Brna – na benzinové čerpací stanici, budou mít specialisté připraveny hned dva přístroje, kterými lze screening zraku provádět.

Měření očí budou optometristé provádět pomocí unikátního přístroje, který dokáže změřit oko v 1 500 bodech nejen do dálky, ale i do blízka. Měření také umožňuje rozpoznat a určit vizuální problémy, které mají vliv na kvalitu vidění řidiče, a to jak při zhoršených světtelných podmínkách, tak při denním světle.

Jako doplněk bude na stanovišti další přístroj, certifikovaný německou policií, kterým lze provádět kontolu zraku. Veškeré výsledky měření obdrží řidiči a řidičky přímo na místě, a to i s o odborným výkladem optometristy.

Kde bude měření probíhat?

Policisté spolu s optometristy a jejich speciálními přístroji budou k dispozici ve středu, 12. srpna 2020 od 10:00 do 15:00 hodin , na benzinové čerpací u dálnice D1, na 52kilometru ve směru z Prahy do Brna.

Výsledky screeningu  jsou pro řidiče orientační a doporučující, kdy přítomný optometrista vysvětlí přímo na místě výsledky měření a případně doporučují, zda a jak nutná je případně návštěva očního lékaře.

mjr. Mgr. Vlasta Suchánková
oddělení tisku a prevence
KŘP Středočeského kraje
10. srpna 2020

Autor příspěvku: Oddělení tisku a prevence

Subscribe
Upozornit na
guest

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments