Blíží se období Vánoc

Blíží se období Vánoc a lidé se vydávají na vánoční nákupy, aby si nakoupili veškeré potřebné věci, sehnali svým blízkým dárky pod stromeček a prožili tak Vánoce dle jejich vlastních představ.

Tyto nákupy jsou ale bohužel doprovázeny stresem. Lidé mají plnou hlavu starostí, spěchají, nejsou opatrní a pozorní na své věci, nosí u sebe větší obnos peněz a tím značně ulehčují práci zlodějům.  Při nakupování je důležité dbát na to, kam odkládáme svou tašku či kabelku. Typickým příkladem je odložení kabelky či tašky do nákupního vozíku, kdy stačí chvilka nepozornosti při vybírání zboží a kabelka s osobními věcmi (telefon, klíče, doklady, apod.) a finančním obnosem je rychlým okamžikem pryč.

Dalším zvýšeným rizikem díky předvánočnímu shonu, který nakupující při nákupu v tomto vánočním období prožívají, jsou kapesní krádeže. Proto je potřeba věnovat velkou pozornost na své věci v místech, kde se pohybuje větší množství lidí, v nákupních centrech, ve frontách a tlačenicích mezi zákazníky, v hromadných dopravních prostředcích a na kulturních či společenských akcích.

Jak zabránit těmto nepříjemným situacím a vyhnout se krádežím?

Doporučujeme:

* Nosit peněženku a ostatní cenné věci v uzavíratelných kapsách, na které máte nejlépe nepřetržitý dohled

* Buďte obezřetní a kontrolujte si, jestli máte správně zapnutou tašku či baťoh, který nosíte na zádech

* Baťoh si dávejte raději před sebe a nenechávejte ho na zádech, když se budete pohybovat v místech s větší koncentrací lidí či dopravních prostředcích

* Nedávat si nic do zadních kapes a navrch svých kabelek či tašek

* Nenosit u sebe větší finanční obnos, lepší je platební karta

* Při ztrátě platební karty, okamžitě krádež oznámit a kartu nechat zablokovat (nemějte nikde napsaný svůj pin)

Důležité je také dávat pozor na to, kde a jaké věci necháváte ve svém autě, když opouštíte parkoviště. Vaše auto není trezor! Nenechávejte je na viditelném místě, aby tyto věci právě nebyly tím hlavním důvodem, proč má pachatel vykrást zrovna Vaše auto.

Přejeme klidné a bezstarostné prožití vánočních svátků

Autor příspěvku: Oddělení tisku a prevence

Oddělení tisku a prevence
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments