Bezpečnostní opatření – ADVENT

Policie České republiky připravuje bezpečnostní opatření v souvislosti s adventem a vánočními svátky.

V současné chvíli v České republice stále platí první stupeň ohrožení terorismem a během celého roku jsou nastavena zvýšená bezpečnostní opatření. I přestože v současné chvíli nemáme žádné informace, které by směřovaly k přímému ohrožení našeho státu, v souvislosti s vánočními svátky Policie ČR na všech krajských ředitelstvích připravuje adekvátní bezpečnostní opatření, která budou přizpůsobena a plánována vždy podle konkrétní situace a ohlášených akcí (vánoční trhy, koncerty, rozsvícení vánočních stromů atd.).  Policisté budou dohlížet na místa s větším počtem účastníků. Daná opatření a počty policistů přizpůsobíme každé konkrétní akci.

Během prvního víkendu měsíce prosince dojde k rozsvícení vánočních stromů také ve větších obcích, spadajících pod Územní odbor Praha venkov – ZÁPAD. Jako první se rozsvítí strom v obci Dobrovíz a to již dnes 1.12.2017. Dále budou tento sváteční zvyk následovat další obce např. Hostivice, Rudná, Řevnice, Libčice nad Vltavou, Mníšek pod Brdy a další.

I v letošním roce opět pořadatelům a organizátorům připomínáme, že se mohou v případě potřeby obrátit a využít nonstop linku Policie České republiky zřízenou právě pro potřeby zabezpečení velkých sportovních a kulturních akcí, kde získají veškeré potřebné informace. Telefonní číslo 800 255 255.

Preventivní informace naleznete v příloze.
TK-Advent

 

 

Autor příspěvku: Oddělení tisku a prevence

Subscribe
Upozornit na
guest

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments