Během víkendu řešili dopravní policisté dvě dopravní nehody, ve kterých svoji roli hrál alkohol

První nehoda se stala v sobotu 1. prosince ve 2:20 hodin na křižovatce v ulici Pražská, v katastru obce Dobřichovice. Třiadvacetiletý řidič osobního vozidla Toyota Yaris nerespektoval dopravní značku „Dej přednost v jízdě“ a střetl se s projíždějícím vozidlem zn. Volkswagen Passat, který jel po hlavní silnici. U obou řidičů byla provedena dechová zkouška na přítomnost alkoholu, která u pravděpodobného viníka nehody byla pozitivní, byla mu naměřena hodnota vyšší jak dvě promile alkoholu v dechu. Řidič se doznal k požití alkoholických nápojů bezprostředně před jízdou a zároveň mu byl zadržen řidičský průkaz. Ke zranění osob nedošlo

V neděli 2. prosince krátce před 18:00 hodinou došlo na silnici I/4 v katastru obce Jíloviště k dopravní nehodě osobního vozidla VW Phaeton, kdy jeho řidič pravděpodobně nepřizpůsobil rychlost jízdy stavu a povaze vozovky a v pravém jízdním pruhu narazil zezadu do pomaleji jedoucího vozidla zn. Peugeot Partner, ve kterém cestovaly tři osoby, které utrpěly lehčí zranění. Stejně jako v prvním případu byla provedena u obou řidičů zkouška na přítomnost alkoholu, která byla u řidiče vozidla VW Phaeton vyhodnocena s pozitivním výsledkem 1,84 promile alkoholu v dechu. Zkoušku na přítomnost psychotropních a omamných látek řidič odmítl. Ve vozidle s ním cestovaly jeho dvě malé děti, které byly s lehčími zraněními převezeny do nemocnice v Praze.

Oba případy nyní policisté prověřují, viníkům hrozí obvinění z přečinu Ohrožení pod vlivem návykové látky.

V případě dopravní nehody:

* zastavte vozidlo a vypněte motor
* zachovejte klid, nejednejte zbrkle
* zabezpečte místo dopravní nehody – označte místo trojúhelníkem
* zjistěte následky dopravní nehody, stav zraněných, poskytněte
  první pomoc a přivolejte záchrannou službu linkou 155
* pokud se jedná o nehodu, která se musí ohlásit Policii ČR,
   oznamte tuto skutečnost na linku 158 a vyčkejte do jejího příjezdu (do té doby nepřemisťujte vozidlo z místa  nehody, v nutnosti obnovení provozu vyznačte postavení vozidel)
* nepijte alkohol
* zajistěte svědky nehody

Autor příspěvku: Oddělení tisku a prevence

Subscribe
Upozornit na
guest

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments